فعالیت های مرکز تبیان در مقابل امریکا قابل قدر است

  • ۱۴ حمل ۱۴۰۱
  • کد خبر: 9880
  • 59 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

خبرگزاری صدای افغان(آوا)- کابل: امروز یک شنبه ۱۴ حمل، جمعی از مسئولان دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرنگاران خبرگزاری صدای افغان آوا در کابل با والی این ولایت  دیدار و گفتگو کردند.

ندا محمد ندیم، والی دولت اسلامی طالبان در کابل ضمن عرض خیر مقدم به خبرنگاران و مسئولان مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: اگر نظام اسلامی فعلی حاکم و اشغال گران از کشور اخراج شده اند، با همکاری ملت مسلمان افغانستان نصیب ما گردیده است.

وی افزود: تمام ملت مسلمان افغانستان از هر قوم، لسان و منطقه، در جهاد علیه امریکا شرکت داشته و مردم همه مجاهد هستند.

والی دولت اسلامی طالبان در کابل اظهار داشت: پیروزی اصلی را خداوند(ج) رقم زد و پیروزی دوم توسط ملت صورت گرفت و اگر این مردم نبود، پیروز شدن در مقابل فرعون زمان یعنی امریکا ممکن نبود و من به نمایندگی از دولت اسلامی طالبان می گویم که این حکومت قدردان خدمت های ملت مسلمان افغانستان است.

ندیم اظهار داشت: فعالیت های مرکز تبیان در مقابل امریکا و غرب قابل قدر و احترام است و ما خواهان همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با دولت اسلامی طالبان هستیم چرا که امنیت، حفاظت، و حفظ آبروی ملت وظیفه ما است.

این مقام دولت اسلامی طالبان گفت: ما همیشه در جلسات با مقام ها گفته ایم که در گذشته مسئولیت ما در کوه ها جنگ نظامی بوده، اما حالا در حکومت داری یک مسئولیت بزرگ بر عهده ما است.

وی با اشاره بر بسته بودن مکاتب دخترانه اظهار داشت: تصمیم بازگشایی مکاتب دخترانه مربوط امیرالمومنین است و در طول بیست سال در مکاتب منکرات و فحشا به اوج خود رسیده بود و ما در پی جلوگیری از منکرات هستیم.

ندیم افزود: مقام های دولت اسلامی طالبان در حال رایزنی هستند تا مکاتب دخترانه با رویکرد اسلامی دوباره بازگشایی شود.

والی ولایت کابل گفت: ما بدون کدام تبعیض در خدمت همه جامعه هستیم و همکار مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان خواهیم بود.

یار محمد رحمتی، مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل نیز  ا بیان اینکه درابتدا سلام رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری را خدمت شما تقدیم می کنیم گفت: مرکز تبیان با توجه به سابقه سی ساله در امور فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و در زمان حکومت بیست ساله طاغوت زمان، همان طور که دولت اسلامی طالبان در عرصه نظامی مبارزه کردند، در عرصه فکری فرهنگی و اجتماعی فعالیت های گسترده بر علیه حضور امریکا و هم پیمانان آن داشته است.

رحمتی اضافه کرد: در نتیجه همین مبارزه ها و فعالیت ها، در اثر یک توطئه امریکایی، ۵۲ شهید و بیش از ۱۴۰ زخمی تقدیم کردیم که در حقیقت نتیجه سیاست مرکز تبیان بر خلاف سیاست های امریکا در داخل افغانستان بوده است.

مسئول دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل گفت: مرکز تبیان به عنوان یک تشکیلات وسیع با داشتن نمایندگی های مختلف در ولایات کشور و خارج از آن خواهان همکاری جدی دولت اسلامی طالبان است.

وی اظهار داشت: مرکز تبیان و رهبری تشکیلات حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری همیشه در محافل گوناگون تاکید بر همکاری با دولت اسلامی طالبان داشته و خواهان به رسمیت شناخته شدن حکومت کنونی از سوی دولت های خارجی است.

رحمتی در اخیر سخنان خود تصریح کرذ: ما خواهان بازگشایی مکاتب دخترانه هستیم و دولت اسلامی طالبان باید  توجه جدی به وضعیت اقتصادی مردم داشته باشد.

قابل ذکر است: پس از استقرار دولت اسلامی طالبان در کشور این اولین دیدار رسمی مسئولان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با مقام های طالبان است.

برچسب ها: