شیخ نادر علی مهدوی، با کوله باری از دانش و تجربه و بدون بهره گیری مناسب ملت، از او، سر بر تیره تراب گذاشت و به لقاء معبودش شتافت

  • ۶ میزان ۱۳۹۶
  • کد خبر: 4878
  • 904 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

حسینی مزاری: جای بسیار تاسف است که مهدوی ها یکی پس از دیگری با کوله باری از داشته های مختلف بدون اینکه ملت کمترین بهره ای از وجود آنها ببرد، سر به تیره تراب گذاشته، دنیا را به درود می گویند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) درپی در گذشت مرحوم مغفور، حجت الاسلام والمسلمین شیخ نادرعلی مهدوی، دبیرکل حزب اسلامی تبیان پیامی صادر کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در این پیام آورده است: زمانی که از ارتحال این بزرگمرد مطلع شدم به شدت غمگین و متالم گردیدم. چه اینکه افغانستان به وجود شخصیتهای چنین فرهیخته و دلسوزی نیاز داشته و دارد و مهدوی از آن دست شخصیتهایی بود که می توانست در مناصب مختلف ایفای وظیفه کرده، در راستای نجات این ملت از بحرانها اثرگذار باشد.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز در جریان داستان درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شیخ نادرعلی مهدوی قرار گرفتم. اگرچه در روز مراسم سالگرد آیت الله بهشتی”ره” از طریق جناب مجددی مطلع شدم که آقای مهدوی به لقای حضرت حق شتافته است، اما امروز و پس از حضور حجت الاسلام والمسلمین غلام عباس مصباح در دفتر مرکز تبیان در کابل، متوجه شدم که این مرحوم یک ماه قبل به کابل برگشته و در صدد تداوی و ادامه زندگی در این شهر بوده، اما به طور غیر منتظره، جریان فوت ایشان به اطلاع جناب آقای مصباح می رسد.

 

این در حالی بود که اینجانب از قبل در جستجوی آقای مهدوی بودم اما ردی از آدرس وی نیافتم تا به ملاقات ایشان بروم. مرحوم مهدوی علاوه براینکه یکی از شخصیتهای بزرگ و مطرح جهادی بوده و در طول مبارزات خویش مسؤلیت های مختلفی از جمله مسؤلیت در شورای اتفاق اسلامی از روزهای آغازین تاسیس، نماینده این حزب در پیشاور و تهران، عضو کمیسیون تدقیق قانون اساسی، مشاور رئیس جمهور پیشین و چند مسؤلیت دیگر، داشته است، در سال ۱۳۶۹ به مدت حدود ۱۰ ماه در پاکستان با ایشان بودم و در چوکات شورای ائتلاف شیعیان با هم همکاری نزدیک داشتیم و در جریان زندگی پربار آن مرحوم قرار داشتم و نیز آن زمانی که بنیاد پیامبر اعظم(ص) تاسیس گردید و اینجانب مسؤلیت تجهیز، تاسیس، مالی و اداری این تشکیلات را داشتم، مرحوم مهدوی از جمله اعضای هیئات امنای این تشکیلات بود و باز مدتی را در خدمت این بزرگوار بودم.

 

به هر حال، زمانی که از ارتحال این بزرگمرد مطلع شدم به شدت غمگین و متالم گردیدم. چه اینکه افغانستان به وجود شخصیتهای چنین فرهیخته و دلسوزی نیاز داشته و دارد و مهدوی از آن دست شخصیتهایی بود که می توانست در مناصب مختلف ایفای وظیفه کرده، در راستای نجات این ملت از بحرانها اثرگذار باشد.

 

درست است که مرحوم مهدودی عمری را گذرانده و در مرحله پیری به سر می برد و شاید برخی بااین ذهنیت به سر ببرند که تاریخ مصرف پیر مردان گذشته است، اما واقعیت امر این است که اولا شخصیت هایی مانند مهدوی در هر مقطع سنی مورد نیاز جامعه افغانستان است و ثانیا پیران، آینه راه آینده ماست.

 

چنین شخصیتهایی پر از تجربه و داشته های گرانبهایی از دانش و تجربه و داستانهای عبرت آموز تاریخی است که می توانند جامعه ای را به درستی به رهنمونی بنشینند اما جای بسیار تاسف است که مهدوی ها یکی پس از دیگری با کوله باری از داشته های مختلف بدون اینکه ملت کمترین بهره ای از وجود آنها ببرد، سر به تیره تراب گذاشته، دنیا را به درود می گویند.

 

امروز پس از حضور برادر گرانقدر مصباح در دفتر مرکز تبیان و دعوت به مراسم تجلیل از این شخصیت که در روز جمعه ۲۸ میزان در کابل برگزار می شود، با جمعی از همکاران راهی کارته سخی شده، بر سر مقبره آن مرحوم شرفیاب گردیده، به روح پر فتوح آن مرحوم حمد و سوره ای قرائت نمودم.

 

اینجانب ارتحال این بزرگمرد را به خانواده و بستگان ایشان و تمام مردم افغانستان تسلیت میگویم. از خدای بزرگ برای آن مرحوم غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

کابل- افغانستان

 

۲۵-۷-۹۶

برچسب ها: