- سید عیسی حسینی مزاری - https://mazari.af -

دره صوفی در نوشتار تحلیلی سرآمد روزگار بود/ به واقعیت امر، جای او هنوز خالی است

Posted By avapress On دلو ۹, ۱۳۹۶ @ ۳:۰۸ ب٫ظ In اخبار روز,پیامها و دیدارها,یـ | تیتر یک | No Comments

همزمان با اولین سالروز درگذشت استاد سیدمظفر دره صوفی، نویسنده چیره‌دست و دردآشنای کشور و همکار خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه انصاف و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، سیدعیسی حسینی مزاری، در پیامی به این مناسبت گفته است: “او در نوشتار تحلیلی سرآمد روزگار بود و شاید بتوان گفت که اکنون به واقعیت امر، جای او خالی است و فرد دیگری را تاهنوز نیافته ام تا خلا وجود دره صوفی را حداقل برای ما پرکند”.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در بخشی دیگر از این پیام رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، خبرگزاری صدای افغان و روزنامه انصاف آمده است: “دره صوفی از مبارزان دوران جهاد بود، اما پس از پیروزی در عرصه فرهنگ و رسانه گام گذاشت. او در تحلیل و ارزیابی رویدادهای کشور، منطقه و جهان منصفانه و عمیق و همه جانبه قلم می زد و برای روشن ساختن اذهان، به جز حقایق، ولو به هرقیمتی، نمی گفت و نمی نوشت”.

 

وی خاطرنشان کرد: “دره صوفی تحت هیچ شرایطی حاضر نبود از حقیقت فاصله بگیرد و از بیان هیچ نقص و عیبی، حتی از نزدیکترین دوستان خود ابا نمی کرد و برای آگاهانیدن مردم خود، از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی نمود”.

nf00137214-1 [1]

متن پیام رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

ششم ماه دلو مصادف است با پرکشیدن یکی دیگر از عناصر فرهنگ و رسانه.

 

استاد سیدمظفر دره صوفی پس از عمری تلاش در راستای آگاهی و بیداری جامعه و به صحنه آوردن مردم و افشای چهره خدعه و نیرنگ استکبار و عوامل حلقه به گوش داخلی آن، به ندای حق لبیک گفت و در صبح ششم دلو سال ۱۳۹۵ جان به جانان تسلیم کرد.

 

دره صوفی از مبارزان دوران جهاد بود اما پس از پیروزی در عرصه فرهنگ و رسانه گام گذاشت. او در تحلیل و ارزیابی رویدادهای کشور، منطقه و جهان منصفانه و عمیق و همه جانبه قلم میزد و برای روشن ساختن اذهان به جز حقایق ولو به هرقیمتی نمی گفت و نمی نوشت.

 

وی تحت هیچ شرایطی حاضر نبود از حقیقت فاصله بگیرد و از بیان هیچ نقص و عیبی حتی از نزدیکترین دوستان خود ابا نمی کرد و برای آگاهانیدن مردم خود از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی نمود.

 

دره صوفی بنده زر و زور و تزویر نبود و چون برخی خواص سکوت پیشه ننمود و مانند بعضی دیگر از انفعال سخت بیزار بود و به همان دلیل شب و روز در راستای اهداف خود در تقلا بود و در برابر خواص منحرف نیز لختی درنگ نمی کرد و با قلم زیبا و نوشتن رسا و تحریر همه حانبه به بیان حقایق و تبیین نواقص و تشریح راهکارهای بیرون رفت از بحران کنونی اقدام می کرد.

 

او در نوشتار تحلیلی سرآمد روزگار بود و شاید بتوان گفت که اکنون به واقعیت امر جای او خالی است و فرد دیگری را تاهنوز نیافته ام تا خلا وجود دره صوفی را حدا اقل برای ما پرکند.

 

این شخصیت برجسته رسانه ای ضد زر بود و مخالف زور بود و در برابر تزویر سخت موضع می گرفت و روشنگری های رک و بی پرده اش در میان اهالی رسانه شهره بود.

 

این مرد دوست داشتنی در شرایطی جان به جان آفرین تسلیم کرد که اکثر همکاران فعال حهت تجلیل از سالروز شهادت شهید مصباح و ۸ تن از یارانش به شهر مزارشریف سفر کرده، در این شهر حضور داشتند و شنیدن خبر درگذشت وی همه را غافلگیر کرد و به شدت اندوهناک نمود و برادر ما سیدحسن حسینی که خدای متعال حفظش کند و به توفیق مزیدش برساند با جمعی دیگر از همکاران به رتق و فتق امور تشیع و انتقال جنازه آن مرحوم به زادگاهش ولسوالی دره صوف اقدام نمود.

 

امسال نیز این سیاهه را در حالی می نویسم که صبح نهم دلو است و آماده رفتن به همایش تجلیل از مقام شامخ شهدای ترور سال ۱۳۷۳ یعنی شهید شاهد حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر مصباح و ۸ تن از یاران ایشان و ۵۲ تن از شهدای ترور ۷ جدی سال جاری، می باشم.

 

اینجانب اولین سالروز عروج برادر ارجمند و مبارز توانا در عرصه فرهنگ و رسانه مرحوم مغفور سید مظفر دره صوفی را به خانواده معظمش، فرزند دلبند و داغدارش سیدعلی دره صوفی، سایر بستگان و اقوامش، همرزمان ایشان در سنگر مرکز تبیان، خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه انصاف و عموم اهالی فرهنگ و رسانه و تمام مردم افغانستان تسلیت می گویم.

 

خدای بزرگ روح طیب و طاهر آن سیدجلیل القدر را با ارواح ایمه طاهرین(علیهم السلام) محشور بگرداند.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

نهم دلو سال

۱۳۹۶


Article printed from سید عیسی حسینی مزاری: https://mazari.af

URL to article: https://mazari.af/%d8%af%d8%b1%d9%87-%d8%b5%d9%88%d9%81%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d9%88%d8%b4%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%ad%d9%84%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af-%d8%b1%d9%88%d8%b2%da%af%d8%a7%d8%b1/

URLs in this post:

[1] Image: http://mazari.af/wp-content/uploads/2018/01/nf00137214-1.jpg

کلیه حقوق برای وبسایت رسمی سید عیسی حسینی مزاری محفوظ است