به هوش باشید که مردم، شما را مانند شاه شجاع و ببرک کارمل، وطن فروش خطاب نکنند

  • ۱۹ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 46
  • 1,463 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، طی سخنانی در روز ۱۱ محرم الحرام، در اجتماع صدها نفر زن و مرد عزادار حسینی(ع)، در کابل، به موضوعات محرم، اهل بیت(ع) و تبعیت از آنها، وحدت، مبارزه مردم افغانستان با انگلیس و شکست مفتضحانه این کشور، پیروزی جهاد مردم افغانستان بر شوروی، به چالش کشیدن جهاد توسط غرب به سرکردگی امریکا، چگونگی روی کار آمدن طالبان و دست های پیدا و پنهان امریکا و غرب در جلوه دادن اسلام ، به عنوان یک دین و آئین خشن، هجوم امریکا و غرب به افغانستان، برنامه ریزی زیرکانه امریکا برای فراهم ساختن زمینه امضای پیمان استراتژیک و حالا مصئونیت قضایی سربازان شان و در نهایت روی موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۳ صحبت های شیوا و رسایی را ایراد کردند.

این صاحب نظر اسلامی، در بخش اول سخنرانی خویش، جهاد مردم افغانستان و شکست دادن انگلیس را نشأت گرفته از قیام عاشورا دانستند و اظهار داشتند: اهل تشیع و اهل تسنن باید توجه داشته باشند که اهل بیت فقط مختص شیعه نیست بلکه برای اهل سنت هم هست، اهل سنت اگر پیرو اهل بیت نباشد اصلا مسلمان نیست.
ایشان با بیان اینکه مردم ما وابسته به کربلا و عاشورا هستند، افزودند: یکی از نکات بارزی که مردم افغانستان در زمان شکست انگلیس و شکست روس ها داشتند، محور قرار دادن اهل بیت(ع) بود.

نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کل افغانستان عنوان داشتند که اگر مردم ما دقیقا بر اساس اهداف امام حسین(ع) و ائمه معصومین(ع) عمل کنند به سمت و سوی تعالی حرکت خواهند کرد، امنیت در کشور حاکمیت پیدا می کند و دست دشمنان از افغانستان کوتاه خواهد شد.
رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کردند که اگر ما مردم، حول محور دین خود و برای ساختن کشور خود عمل نکنیم و سرنوشت خود را به دست خود نگیریم دیگران برای ما کاری نخواهند کرد بلکه بر خلاف منافع ما کار می کنند.

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در تکمیل مطلب فوق و در بخش دوم سخنان خویش به موضوع استکبار جهانی و دخالت های آنها در ایجاد نابسامانی در افغانستان پرداختند و گفتند: “در طول دوازده سال گذشته شاهد این وضعیت بودیم. اگر چه از همان اول هم می گفتیم. قبل از اینکه امریکا وارد افغانستان شود و حتی همان زمانی که دولت مجاهدین با گرفتاری هایی مواجه شد و جنگهای داخلی اتفاق افتاد، می گفتیم استکبار جهانی نمی گذارد در افغانستان امنیت و آسایش باشد.”

ایشان گفتند که ما در گذشته و در نشریه فریاد عاشورا و در سخنرانی های متعدد حتی در مجامع بین المللی اعلام کردیم که استکبار جهانی به سرکردگی امریکا سعی دارد مردم افغانستان را از حالت قهرمانی بیندازد و لذا جنگ های داخلی را در افغانستان دامن می زند.
ایشان در ادامه به موضوع پیروزی مجاهدین بر شوروی و الگو قرار گرفتن پیروزی آنها در کشورهای آزادی خواه اشاره کردند و بیان داشتند: جهاد افغانستان به کل دنیا درس داد که می شود در برابر استکبار جهانی با دست خالی ایستاد و آن ها را شکست داد.

ایشان در تکمیل مطلب فوق افزودند که غرب متوجه شد اگر این مردم به همین شکل پیش برود و حاکمیتی تشکیل دهند و آن هم در کنار مردم انقلابی ایران که در جهان نمونه بودند، می توانند تأثیر گذار باشند و در منطقه بلوک قدرت اسلامی تشکیل خواهند داد لذا آنها(غرب) برای خرد کردن مردم افغانستان وارد صحنه شدند.
ایشان در ادامه به دخالت های امریکا و جنگ های داخلی اشاره کردند و چگونگی ایجاد و روی کار آمدن طالبان و جلوه دادن اسلام خشن از سوی طالبان را به تحلیل گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری یکی از دلایل ایجاد کردن طالبان توسط امریکا و حامیان منطقه ای آنها را، جلوه دادن اسلام خشن و ضربه زدن به مسلمانان جهان عنوان کردند.
ایشان گفتند که استکبار در قدم نخست می خواست که مردم افغانستان را از اسلام خسته کنند لذا طالبان را روی کار آوردند و طالبان هم، چهره ی خشنی از اسلام معرفی کردند به گونه ای شرایط را فراهم کردند که مردم می گفتند، یهود بیاید اینجا حکومت بکند، امریکا یا هر قدرتی دیگری بیاید ولی، خدا طالبان را از بین ببرد.

این عالم برجسته و صاحب نظر کشور در ادامه خاطر نشان کردند: بعد از شرایط اسفباری که طالبان ایجاد کردند غرب و امریکا شرایط را فراهم دیدند و خود را به عنوان فرشته نجات معرفی و به ظاهر طالبان را بیرون کردند و شعار می دادند که برای مبارزه با تروریزم و پیشرفت اقتصاد و برقراری دموکراسی و نمونه کردن افغانستان در منطقه آمده ایم.

رئیس مرکز تبیان با بیان اینکه مردم افغانستان فریب خوردند و رهبران جهاد و دینی به مسئولیت های دینی خود درست عمل نکردند و آنها بر خلاف مبارزه با تروریزم با امریکایی ها همکاری کردند، تصریح نمودند: ما معتقدیم که افغانی تروریزم ندارد و هیچ وقت حاضر نمی شود در داخل قرآن بمب بگذارد و در روز عید، والی ولایت ما را بکشد. این ها افغانستانی نیستند، کسانی هستند نا مسلمان که با خارجی ها در ارتباط اند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، ایشان در ادامه به نقشه های امریکا در به استحاله کشاندن فرهنگ اسلامی افغانستان اشاره کردند و افزودند: غربی ها به این نتیجه رسیدند که طالبان نتوانسته اند مردم افغانستان را تغییر دهند لذا تلاش دارند اعتقادات مردم را تضعیف کنند، برای این کار رسانه ها را به کار گرفته اند که فیلم های مبتذل را به نمایش بگذارند تا مردم ما را تهی کنند و از اعتقادات دینی دور نمایند و خودشان جایگاه و پایگاه داشته باشند.

این سیاستمدار برجسته کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به چگونگی امضای پیمان استراتژیک و عمل زیرکانه امریکا در به تصویب رساندن پیمان امنیتی و مصئونیت قضایی نیروهای شان اشاره کردند و اذعان داشتند: امریکا دقیقا زمانی را برای صحبت پیرامون پیمان امنیتی و مصئونیت قضایی عساکرشان در نظر گرفته اند که انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و از یکسو ذهن همه مردم درگیر این انتخابات است و از سوی دیگر آنها فضای روانی ی را ایجاد کردند و این ذهنیت را قوت بخشیدند که اگر امریکا هر جریانی را حمایت کند، همان جریان در انتخابات پیروز خواهد شد. لذا دهان جریان ها و شخصیت های مؤثری که یا خود کاندید اند و یا از کاندیدی حمایت می کنند را بسته و همه بر این عقیده اند که اگر علیه امریکا حرفی بزنیم ممکن است مغضوب این کشور قرار بگیریم و در نتیجه به کرسی ریاست جمهوری دست پیدا نکنیم، به همین لحاظ می بینیم که تاکنون اکثر این ها ساکت اند و هیچ موضع در خورشأن مردم مسلمان افغانستان نمی گیرند.

ایشان در خصوص مصئونیت قضایی عساکر امریکایی و تبعاتی که ممکن است برای مردم افغانستان ایجاد کند، روشنی انداختند و به دولتمردان و طرفداران مصئونیت قضایی هشدار دادند.

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفتند که مصئونیت قضایی دادن به سربازان امریکایی یعنی هیچ فرد افغان حقوق شهروندی ندارد و نمی تواند از حقوق خود دفاع کند و یا حق خود را بگیرد و اگر این مصئونیت امضا شد، سربازان امریکایی اگر وارد خانه ای شد و هر کاری کرد، جرأت کاری را ندارید و هیچ قدرتی در کشور وجود ندارد که او را محاکمه کند.

صاحب امتیاز و مدیر مسؤل روزنامه انصاف گفتند که از نظر ما امضای مصئونیت قضایی سربازان امریکایی به معنای مخالفت صریح با احکام اسلام و به معنای خروج از بیعت اسلامی است بلکه به معنای قرار گرفتن در برابر بیعت با خدا است.

ایشان به صورت غیر مستقیم به آقای کرزی و کابینه و کسانی که در جرگه حضور خواهند داشت، هشدار دادند و گفتند که به هوش باشید که نباید مصئونیت قضایی را امضا نمایید، چه اینکه اگر در برابر این بند بایستید، می توانید محبوب قلوب مردم افغانستان شوید.

این سیاستمدار برجسته کشور خطاب به آقای کرزی و اعضای جرگه مشورتی گفتند که متوجه باشید که بر خلاف منافع اسلامی موضع گیری نکنید و مصئونیت قضایی را نپذیرید.

رئیس مرکز تبیان خطاب به مردم افغانستان گفتند که نهراسید، ما در صحنه سیاسی هستیم. این دیدگاه ما است که ما مصئونیت قضایی را نمی پذیریم و مردم افغانستان امضای آن را بر خلاف خدا می دانند و اگر فردی در این راستا اقدام کند، مردم افغانستان آن گروه و آدم را به چشم غیر مسلمان و در مرحله بعد مانند شاه شجاع، ببرک کارمل، ترکی و حفیظ الله امین، عناصر وطن فروش می بینند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری اظهار داشتند: تا زمانی که زنده باشم در برابر این مصؤ نیت قضایی موضع خواهم گرفت. خون ما بالاتر از امام حسین(ع) و اصحابش و مجاهدین چهارده سال جهاد مقدس نیست.
این عالم برجسته کشور خطاب به مردم افغانستان گفتند که باید همه آگاه باشید و در اجتماعات حضور داشته باشید و در برابر هر کسی که بر خلاف منافع دینی و ملی ایستاد می شود باید مقابله کرد.

ایشان در پایان با حمایت از دولت مرکزی و شخص آقای کرزی به خاطر موضع گیری های اخیرش در خصوص امریکا و افشاگری هایش، گفتند: ما باید متعهد باشیم و از دولت حمایت کنیم و در آینده هم منافع اسلامی ایجاب می کند که از دولت حمایت کنیم. در نظام فعلی نواقص و فساد وجود دارد اما باز هم حمایت می کنیم و در انتخابات آینده نیز با قوت تمام حضور آگاهانه پیدا خواهیم کرد