- سید عیسی حسینی مزاری - https://mazari.af -

اگر قرار است افغانستان متحد و قدرتمند بسازیم، بایستی مانند شهید بلخی تبارز کنیم!

Posted By avapress On سرطان ۲۲, ۱۳۹۹ @ ۵:۴۹ ب٫ظ In اخبار روز,پیامها و دیدارها,یـ | تیتر یک | No Comments

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: متن کامل این پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در حالی سالروز شهادت علامه شهید سیداسماعیل بلخی”ره” را در ۲۴ سرطان امسال به تجلیل و یادبود می نشینیم که افغانستان و مردم آن شرایط سختی را پشت سر می گذارند و به طور طبیعی و مسلم برای توفیق در مبارزه با این دشواری ها، به الگوی رفتاری وگفتاری آن شهید والامقام نیازدارند.

 

چون شهید بلخی اولین روحانی حوزه علمیه بود که علاوه بر تحصیل و تهذیب نفس، با درنوردیدن مرزهای ملیتی، قومیتی، زبانی و مذهبی و درپیش گرفتن فعالیتهای وسیع فکری، فرهنگی و تبلیغی، جهت شکل دهی ذهنیت قیام در برابر ظلم و استبداد و برقراری حکومت اسلامی، وارد اقدام شد و با ورود در عرصه مبارزات سیاسی، رسما پیشگام در تاسیس نهضت اسلامی گردید.

 

امروز نیز اگر قرار است با پشت سرگذاشتن تمام مصائب، به رشد و تعالی برسیم و دشمنان ملت را خوار و مردم خودرا سربلند و ملت واحد و افغانستان متحدد و قدرتمند بسازیم، بایستی مانند شهید بلخی تبارز کنیم و به ویژه علمای عامل، یکایک خصایص رفتاری و گفتاری آن شهید را نصب العین قرارداده، برای هدایت جامعه و راهنمایی و رهبری آحاد اتباع آن کمر همت بسته، آستین مجاهدت بالابزنند.

 

به هرحال اینجانب پنجاه و دومین سالروز شهادت علامه بزرگوار سیداسماعیل بلخی را به مردم افغانستان و اعضای خانواده اش، به ویژه سرکار حاجیه صدیقه بلخی، تبریک و تسلیت می گویم. و امیدواریم خدای متعال برای من و امثال من توفیق عنایت کند تا با نهادینه کردن خصوصیات انقلابی شهید بلخی در وجود خویش، راهرو مناسبی برای آن شهید بزرگوار باشیم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۲۲ سرطان/تیر۱۳۹۹


Article printed from سید عیسی حسینی مزاری: https://mazari.af

URL to article: https://mazari.af/%d8%a7%da%af%d8%b1-%d9%82%d8%b1%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d9%81%d8%ba%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%af-%d9%88-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%a8/

کلیه حقوق برای وبسایت رسمی سید عیسی حسینی مزاری محفوظ است