امام خامنه ای نعمتی بزرگ برای جهان اسلام هستند

  • ۲۰ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 60
  • 2,735 بازدید
  • ۳ دیدگاه
  • چاپ این مطلب

سیدعیسی حسینی مزاری گفت:با محوریت امام خامنه ای دست آوردهای بسیار بزرگتری در انتظار جمهوری اسلامی ایران است و قطعا غربی ها در برابر همدلی و اتحاد ایرانیان هر روز مایوس تر از روز قبل خواهند شد.
سیدعیسی حسینی مزاری گفت:با محوریت امام خامنه ای دست آوردهای بسیار بزرگتری در انتظار جمهوری اسلامی ایران است و قطعا غربی ها در برابر همدلی و اتحاد ایرانیان هر روز مایوس تر از روز قبل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام سیدعیسی حسینی مزاری؛ رییس خبرگزاری صدای افغان با بیان مطلب فوق در گفت وگو با ایرنا، موفقیت ایرانیان را در دستیابی به بخشی از حقوق هسته ای صلح آمیز خود ستود و گفت:با دیپلماسی قوی دولت دکتر حسن روحانی، هر روز شاهد موفقیت های بیشتر جمهوری اسلامی خواهیم بود.

حسینی مزاری با تاکید بر اینکه هر چند این توافق ابتدایی است و باید انتظار کشید و دید گام های بعدی چگونه برداشته می شود، گفت: اینکه غربی ها پس از سالها مقاومت مجبور شدند حق غنی سازی اورانیوم در ایران را برسمیت بشناسد، موفقیتی بزرگ برای ایرانیان و گامی به عقب برای اروپائی هاست.
حسینی مزاری با تاکید به اینکه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نعمتی بزرگ برای ایران و جهان اسلام است، گفت: با محوریت ایشان دست آوردهای بسیار بزرگتری در انتظار جمهوری اسلامی ایران است و قطعا غربی ها در برابر همدلی و اتحاد ایرانیان هر روز مایوس تر از روز قبل خواهند شد. رئیس خبرگزاری صدای افغان افزود:

این توافق اثرات مثبتی در ثبات منطقه و کشورهای همسایه ایران خواهد داشت زیرا با عقب نشینی غرب در برابر ایران، قدرت منطقه ای ایران نیز به اثبات می رسد و غربی ها پی برده اند که نمی توانند جمهوری اسلامی ایران را در بازی های منطقه نادیده بگیرند.

نماینده تام الاختیار آیت الله مکارم شیرازی در امور افغانستان در عین حال سنگ اندازی های اسرائیل در توافقات گروه ۱+۵ را نیز بی اثر دانست و گفت: با دیپلماسی موفق رییس جمهور ایران، صهیونست های غاصب هر روز منزوی تر می شوند از این رو دست و پا می زنند تا مانع توافقات غرب و ایران شوند.
وی افزود: در گذشته نه چندان دور اسرائیل در منطقه خاورمیانه در برابر خود هیچ قدرتی را نمی دید و همواره برای غصب زمین های بیشتری تلاش می کرد اما با ظهور نظام جمهوری اسلامی ایران، صهیونیستها به مخاطره افتادند و اکنون این رژیم در محدوده سرزمین های اشغالی در محاصره مانده است و حتی قادر نیست پاسخ حماس را بدهد.
حسینی مزاری گفت: واضح است که اسرائیل اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی را غیر قابل تحمل می داند و تا زمانی که توان داشته باشد به تخریب روابط ایران و غرب ادامه خواهد داد، اما مطمئن باشید با هر حرکت، خود را بیش از پیش در جهان منزوی خواهد ساخت.
وی افزود: اسر ائیل نگران توانمندی دولت ایران در دیپلماسی سیاست خارجی و اعتدال گرایی جمهوری اسلامی ایران است، جهان نیز اکنون دریافته که ایران قدرتمند برای ثبات و امنیت منطقه مفید است از این رو فهم جامعه بین المللی اجازه نخواهد داد صهیونیستها مانند گذشته نفاق افکنی کنند.
حسینی مزاری در پایان گفت: درچنین شرایطی رشد و گسترش روابط دیپلماتیک ایران در عرصه بین المللی موجب نگرانی بیش از پیش اسرائیل شده و آنها چاره ای جز دست و پا زدن بیهوده ندارند.