یکی از راه های مهم نجات کشور از وضعیت کنونی، رفع فقر فرهنگی و اقتصادی مردم است که زنان کشور دراین عرصه می توانند اثرگذار باشند

  • ۴ جوزا ۱۳۹۶
  • کد خبر: 3725
  • 1,102 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دیدار با جمعی از بانوان عضو این مرکز تاکید روی کار تشکیلاتی کرد و گفت که؛ متاسفانه در سالهای گذشته در سطح خانم‌های متدین افغانستان کار تشکیلاتی صورت نگرفته‌است.

حجت الاسلام والمسلمین، سید عیسی حسینی مزاری، یادآور شد که کار سازمانی یقیناً از اهمیت والایی در سطح زندگی اجتماعی اتباع یک کشور برخوردار است.

 

به گزارش خبرگزاری صدایافغان(آوا)، آقای مزاری افزود: در افغانستان در سطح آقایان یک سلسله کارهای تشکیلاتی و سازمانی در زمان جهاد و بعد از آن، البته خیلی اندک صورت گرفته‌است؛ اما در سطح خانم‌های مسلمان هیچ کاری صورت نگرفته‌است.

براساس گفته‌های آقای مزاری؛ در سطح خانم‌هایی که متاثر از فرهنگ غربی اند، کارهای سازمانی به‌شکل جدی صورت گرفته و با به خط کردن آنها، قلب خانواده های مسلمان نشانه رفته است؛ اما در سطح خانم‌های متدین هیچ‌کار مهمی صورت نگرفته‌ و از ظرفیت آنان نیز برای توانمندسازی خانواده های مسلمان بهره برداری نشده است.

 

مزاری از برنامه‌هایی تحت نام “توانمند سازی زنان”، “توسعه و انکشاف فرهنگ زندگی زنان” و سایر برنامه‌ها به‌عنوان کارهایی یاد کرد که غربی‌ها روی زنان افغانستان، با خرچ پول هنگفت پیاده‌کرده‌اند و با استفاده از آن برنامه ها، برای تهی کردن زنان از ارزشهای اسلامی و سست کردن بنیان خانواده تمرکزکرده اند.

 

رئیس عمومی مرکز تبیان اظهار کرد که متاسفانه غربی‌ها به‌جای ما، روی نهاد خانواده ما، با ایجاد یک سلسله جذابیت‌ها سرمایه‌گذاری و کاری می‌کنند که شخصیت و هویت انسانی و اسلامی زنان افغان را از آنان بگیرند.

آقای مزاری علاوه کرد که غربی‌ها با سرمایه‌گذاری روی محور خانواده ما – زنان خانواده ما- در درون خانواده ما کار می‌کنند و خانواده ما را به‌شکل دلخواه خود بار می‌آورند.

 

به‌اعتقاد این آگاه مسایل سیاسی، غربی ها و عوامل مزدور آنان در کشور، با اجرای برنامه های آموزشی دلخواه، آن هم با استفاده از ابزار، وسایل و برنامه های مختلف روی زنان و دختران افغانستان و تسلط روی محور خانواده ما، دیگر نیاز به استفاده از توپ و تانگ برای تسلط روی ما ندارند.

آقای مزاری در ادامه خاطر نشان کرد که اسلام همواره روی استحکام خانواده‌ها و قدرتمند شدن خانواده ها تاکید دارد؛ چون هر کشور قدرتمند از خانواده های قدرتمند برخوردار است.

 

به گفته آقای مزاری؛ اگر کار آموزشی و پرورشی سازمان یافته روی محور خانواده ها به خصوص زنان و دختران، صورت نگیرد، جای خالی ما را دشمنان ما، فیمنست ها و غرب گرایان پر خواهد کرد و آنگاه جامعه را به همان سمت و سو سوق می دهند که ارزویش را از قبل داشته اند.

آقای مزاری اضافه کرد که آن زمان خانواده های ما را مطابق میل شان تنظیم می کنند، طوریکه در ترکیه، پاکستان و کشورهای عربی کرده‌اند.

 

وی خطاب به بانوان این مرکز گفت که برای دفع توطئه ی های غربی ها درحوزه خانه و خانواده با محوریت زنان کشور، نیاز به کار سازمانی خود زنان است و شما خواهران وظیفه الهی برای حرکت هدفمند جهت هدایت و سازماندهی نهاد مهم جامعه یعنی خانواده ها، دارید.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اشاره کرد که؛ هر چند شما(زنان کشور) امکانات غربیها و وابستگان داخلی آن ها را ندارید اما نسبت به آنان موفق تر هستید، چون کشور و مردم را شما با خود دارید.

آقای مزاری افزود که؛ ما ظرفیت های خیلی زیادی داریم که با یک مقدار تلاش میتوانیم نسبت به غربی ها به مراتب بیشتر کار کنیم.

 

وی افزود: مرکز تبیان همانگونه که در بخش آقایان در بحث هدایت گری فکری ایفای مسوولیت می‌کند، آماده است که در بخش خانم ها نیز کاری جدی تر انجام دهد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تاکید کرد که باید ورود خانم ها حزبی و تشکیلاتی باشد و براساس اصول و قواعد اسلامی کار کنند.

 

آقای مزاری گفت: همه وظیفه داریم جهت زدودن فقر فرهنگی و اقتصادی از جامعه تلاش کنیم و با ایجاد زمینه های اشتغال برای خانواده های شهدا، بی سرپرستان و نیز مستضعفان و بیکار، شرایط رفع وابستگی به اجانب و اسباب تامین عوامل اقتدار اسلامی و ملی را فراهم کنیم.

 

وی گفت: جریان های دلسوزو پیشگام اسلامی زمانی می توانند به وظایف اصلی ی شان عمل و کشور را ازین وضعیت بحرانی بیرون کنند و راه رفتن مردم را به سوی عظمت و تعالی ی اسلامی فراهم نمایند که جامعه و مردم را ازفقر فرهنگی و ضعف کشنده اقتصادی نجات دهند.

 

آقای مزاری همگان را به کار آفرینی اقتصادی فراخواند و گفت: رفتن به سمت رفع فقر اقتصادی و فرهنگی و فراهم کردن عوامل اقتدارمعنوی و مادی جامعه، نیازبه بسیج عمومی دارد و تمام آحاد افراد، جریان ها و اجتماعات کشور برای انجام وظیفه دراین عرصه قیام همگانی کنند و دولت و نظام نیز عزم جدی دراین راستا داشته باشد.

در همین حال خانم نوریه حسینی مسوول بخش زنان مرکز تبیان گفت که خانم های علاقه مند به کارهای فرهنگی و اقتصادی می‌توانند برای ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی خانواده ها طرح ارایه کنند.

خانم حسینی افزود که در این بخش تمام کار مربوط خواهران است و خود آنان مدیریت می‌کنند.

برچسب ها: