کاظمی قمی: امریکا و متحدانش از داعش در افغانستان حمایت می‌کند

  • ۲۰ دلو ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10083
  • 7 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
حسن کاظمی قمی سفیر و نماینده ویژه ایران برای افغانستان گفته است که امریکا و متحدانش، از جمله انگلیس «به‌طور قطع» از داعش حمایت می‌کنند، به‌گفته‌ی او، پیدایش داعش خراسان که یکی از نگرانی‌های کشورهای آسیای میانه نیز می‌باشد، سیاستی است که امریکا در این منطقه دنبال کرده است.
خبرگزاری صدای افغان (آوا) – کابل: حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهور ایران برای افغانستان و سفیر تازه‌ی ایران در کابل گفته است نقشی که داعش در حال حاضر در افغانستان ایفا می‌کند، همان نقشی است که نظامیان امریکایی به بهانه‌ی تأمین امنیت در افغانستان داشتند.آقای قمی این اظهارات را روز گذشته (چهارشنبه، ۱۹ دلو) در حاشیه‌ی پنجمین نشست دبیران شورای امنیت در باره‌ی مسائل افغانستان در مسکو، در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک مطرح کرده است.

او در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت داعش در افغانستان، گفته است: امروز داعش مورد توجه امریکا و متحدانش است. چیزی که در حال حاضر در افغانستان خود را نشان می‌دهد، مشاهده‌ی گسترش حرکت‌ها و ساختارهای تروریستی، از جمله داعش می‌باشد.

حسن کاظمی قمی افزوده است که امریکا و متحدانش، از جمله انگلیس «به‌طور قطع» از داعش حمایت می‌کنند.

به‌گفته‌ی او، پیدایش داعش خراسان که یکی از نگرانی‌های کشورهای آسیای میانه نیز می‌باشد، سیاستی است که امریکا در این منطقه دنبال کرده است.

برچسب ها: