پیام تسلیت سیدعیسی حسینی مزاری رئیس حزب اسلامی تبیان به مناسبت درگذشت استرجنرال سیدحسین انوری

  • ۱۵ سرطان ۱۳۹۵
  • کد خبر: 3627
  • 965 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

سیدعیسی حسینی مزاری رئیس حزب اسلامی تبیان به مناسبت درگذشت الحاج استرجنرال سیدحسین انوری، رهبر حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان با نشر پیامی، وی را سرمایه بزرگ این ملت و امید مردم افغانستان دانسته که می توانست مصدر خدمات بزرگی قرار بگیرد.

 

آقای مزاری در این پیام، انوری را یکی از استوانه های جهاد و مبارزه و یکی از محورهای فعال در عرصه سیاست و اجتماع کشور و فردی که عمر خود را در جهاد، مبارزه و مدیریت کلان کشور گذراند خوانده است.

 

این پیام که در صفحه فیسبوک آقای مزاری بازتاب یافته است در ابتدای آن مدیر صفحه نگاشته است: در شرایطی که حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری آماده تنظیم پیام تبریک عید سعید فطر بود، متاسفانه خبر درگذشت مرحوم مغفور سیدحسین انوری همه را شوکه کرد و ایشان به جای آن پیام، این پیام را که به مناسبت ارتحال نا به هنگام شخصیت خدوم و خستگی ناپذیر، سترجنرال سیدحسین انوری است، به مدیریت صفحه فیسبوک خود تحویل داد تا از نظر همگان بگذرد. متن کامل پیام به شرح ذیل است

 

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

لحظاتی پیش خبر تاسف باری شنیدم، فقدان یکی از استوانه های جهاد و مبارزه و یکی از محورهای فعال در عرصه سیاست و اجتماع کشور و فردی که عمر خود را در جهاد، مبارزه و مدیریت کلان کشور گذراند.

 

آری! او ستر جنرال سیدحسین انوری است. انوری سرمایه بزرگ این ملت بود و امید مردم افغانستان و فردی که می توانست مصدر خدمات بزرگی قرار بگیرد.

 

واقعیت امر این است که ارتحال ملکوتی مردی چون انوری در شرایط موجود ضایعه ای است جبران نا پذیر و سخت آسیب زننده به جامعه و کشور افغانستان.

 

با انوری از دوران جهاد، دورادور آشنایی داشتم، اما شناخت بیشتر اینجانب بر می گردد به سال ۱۳۶۹ شمسی در پیشاور پاکستان. آن سال در این کشور به سر می بردم و از نزدیک شاهد فعالیت های زنده و پویای این بزرگمرد تاریخ جهاد افغانستان بودم.

 

در جلسات زیادی با ایشان بودم. از آن زمان تا کنون هر از چندگاهی دیدار و تبادل نظر داشتیم و آخرین مورد نشست ما هم، دو یا سه روز قبل از مسافرت ایشان به هند بود که گفتند جهت چک کردن صحی به این کشور سفرکرده است.

 

واقعیت امر نگران حال ایشان بودم. چون وضعیت جسمی ایشان را زیاد مساعد نیافتم. همواره دعا می کردم که خدای بزرگ به ایشان عافیت و صحت عنایت کند. زیرا بزرگ مردم شیعه و از مردان فعال عرصه های مختلف سیاست و نظام و امنیت کشور بود و قطعا می دانستم وقت رفتن ایشان نیست و بودن وی سخت نیاز مبرم کشور است.

 

اما واقعیت امر این است که بندگان خدا از مصلحت الهی چیزی نمی دانند و شاید تقدیر و نصیب این ملت همین بوده که در چنین مقطعی، او به ندای الهی لبیک بگوید و همزمان با بیست و نهم رمضان المبارک، به دیدار خدای خود بشتابد و مردم افغانستان نیز، عید امسال را با پر کشیدن بزرگمردی از تاریخ جهاد و مبارزات کشور، با غم و اندوه آغاز کنند و زانوی غم به بغل گرفته و اشک ماتم بریزند.

 

اینجانب به نمایندگی از تمام مسؤلان، کادرها، اعضا، فعالین و هواداران حزب اسلامی تبیان، ارتحال ملکوتی شخصیت مجاهد، بزرگمرد مبارز، پیشتاز در عرصه فعالیت های بزرگ اسلامی و ملی، رهبر حزب حرکت اسلامی، ستر جنرال سیدحسین انوری را ابتدا به محضر خانواده به خصوص فرزند ارشد ایشان جناب سیدخلیل انوری و سایر فرزندان ایشان و برادر فرهیخته وی، سیدحامد انوری و بقیه بازماندگان، همسنگران دورانهای مختلف جهاد و مبارزه، مردم مسلمان کابل و قاطبه ملت مسلمان افغانستان از صمیم دل تسلیت می گویم.

 

از خدای متعال، برای آن تازه عروج کرده جنت برین و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

اینجانب و سایر همکاران حزب اسلامی تبیان، در غم از دست دادن این استوانه جهاد و مبارزه شریک هستیم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۵ سرطان ۱۳۹۵

کابل – افغانستان

برچسب ها: