پیامدهای بی‌توجهی حکومت به زنان؛ از مهاجرت آنان تا سوءاستفاده مخالفین و دشمنان

  • ۱۴ ثور ۱۴۰۲
  • کد خبر: 10397
  • 6 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با انتشار مطلبی، با هشدار نسبت به بی‌توجهی مسئولین حکومت امارت اسلامی به جمعیت زنان و دختران کشور، به پیامدهای خسارت‌بار این مسئله پرداخته است.
خبرگزاری صدای افغان (آوا)-کابل: حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با انتشار این مطلب در کانال اطلاع‌رسانی خود در پیام‌رسان تلگرام، هشدار می‌دهد که بی‌توجهی به جمعیت زنان افغانستان دارای چند پیامد خسار‌ت‌بار برای کشور است.این فعال فرهنگی اجتماعی اولین پیامد این بی‌توجهی را خارج شدن بیش از نیمی از پیکره‌ی جامعه از حیز انتفاع و کارآمدی برای کشور می‌داند.

مهاجرت گسترده‌ی زنان از افغانستان پیامد دیگری است که حسینی مزاری به آن اشاره می‌کند و تاکید می‌نماید که روند مهاجرت زنان از کشور مسئله‌ای جدی است که روند آن در حال حاضر نیز آغاز شده است.

وی پیوستن بسیاری از زنان متضرر را به جبهه‌ی مخالفین حکومت و مردم افغانستان پیامد سوم نادیده گرفتن آنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور دانسته و خاطرنشان می‌کند که در این صورت زمینه برای داخل شدن زنان کشور به مخالفین حکومت، مردم و پیشرفت افغانستان به شدت مساعد می‌شود.

رییس مرکز تبیان با بیان اینکه در مرحله‌ی بعد، مخالفین و دشمنان از خلاء بوجودآمده از بی‌توجهی به زنان سوء‌استفاده می‌کنند، این اقدام را پیامد منفی دیگری از نادیده‌انگاری زنان افغانستان از سوی مسئولین حکومت و جامعه عنوان می‌کند و می‌نویسد که در این حالت، دشمنان از احساسات پاک زنان و ظرفیت بالای تاثیرگذاری آن‌ها بر روی اطرافیان و افکار عامه، علیه حاکمیت و مردم افغانستان بهره‌برداری می‌کنند.

این در حالی است که به عقیده‌ی حسینی مزاری، امارت اسلامی می‌تواند با فراهم کردن زمینه‌ی کار و تحصیل زنان و دختران اما با مدیریت درست اسلامی، نصف پیکره‌ی اجتماع افغانستان را به مدار زندگی سالم برگردانده و شرایط را به نفع خود، مردم و کشور رقم بزند.

حسینی مزاری در پایان مطلب خود هشدار می‌دهد، در صورتی که مسئولین حکومت امارت اسلامی هرچه زودتر زمینه‌ی کار و تحصیل متناسب با شئون اسلامی را برای زنان و دختران افغانستان فراهم نکند، بایستی همگان منتظر بغرنج شدن اوضاع و پیچیده شدن شرایط کشور در عرصه‌های مختلف ملی و بین‌المللی باشیم.

برچسب ها: