وضعیت مهاجرین افغان در ایران به مراتب بهتر از وضعیت مهاجرین در دیگر کشورها است

  • ۱۹ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 24
  • 3,067 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس مرکز فعالیت های سیاسی فرهنگی تبیان در دیدار با رئیس کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در خصوص وضعیت مهاجرین، ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و همچنین وضعیت علمای مهاجر افغان، بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار که روز دوشنبه ۲۹ میزان در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران انجام شد، آقای عزیز کاظمی رئیس کل این اداره با اشاره به اینکه مردم افغانستان و حتی مهاجرین افغان از خدمات و کارکردهای ایران به مهاجرین، اطلاعی ندارند گفت باید در این راستا اطلاع رسانی دقیق شود تا همگان از وضعیت خوب مهاجرین و خدماتی که جمهوری اسلامی ایران ارائه می کند، آگاهی کسب کنند.
رئیس کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در این دیدار توصیفی از وضعیت مناسب مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی کرد و گفت که وضعیت مهاجرین افغان در ایران به مراتب بهتر از وضعیت مهاجرین در دیگر کشورها هست.
آقای کاظمی گفت که خود ایرانی ها در خصوص بیمه مشکل دارند ولی ما ۲۱۰ هزار مهاجر افغان را بیمه کردیم.
وی افزود که بیماران سرطانی و سایر بیماری های حاد مهاجرین افغان، حتی یک ریال برای بیمه پرداخت نمی کنند.
آقای کاظمی در خصوص حضور مهاجرین غیر قانونی و مشکلاتی که آنها برای کشور ایران ایجاد می کنند نیز روشنی انداختند.
حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از خدمات بیش از ۳ دهه جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان خصوصا مهاجرین کشور گفت: همانطور که ما قدردان زحمات و خدمات جمهوری اسلامی ایران برای مهاجرین افغان هستیم، همان طور نیز طرفدار ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی هستیم.
رئیس مرکز فعالیت های سیاسی فرهنگی تبیان� افزودند که همه مهاجرین باید از این نعمت استفاده کنند و چه دارای مدرک و چه فاقدین مدرک باید درس بخوانند.
رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ادامه به وضعیت طلاب مهاجر افغان در حوزه های علمیه جمهوری اسلامی اشاره کردند و اظهار داشتند که تعداد زیادی از طلاب مهاجر افغان فاقد مدرک قانونی هستند که باید در جهت رفع این مشکل، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای داشته باشد.

 

دیدار با کاظمی رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی دیدار با کاظمی رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی دیدار با کاظمی رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی