مردم حتما در انتخابات سهم جدی و در صحنه های سیاسی حضور قوی داشته باشند

  • ۱۹ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 12
  • 1,194 بازدید
  • ۱ دیدگاه
  • چاپ این مطلب

آقای حسینی مزاری گفت که من از موضع نماینده گی آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان اعلام می دارم که مردم حتما در انتخابات سهم جدی و در صحنه های سیاسی حضور قوی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری آوا، با حضور جمع کثیری از علما، دانشگاهیان، فرهنگیان، متنفذین اجتماعی و فعالان مردمی، از سالروز ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در دفتر مرکزی نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان ضمن تبریک و شادباش این روز فرخنده، برپایی این گونه مجالس را بهانه ای برای ترویج مذهب و مکتب اسلامی و روشنی افکار عامه دانست.
وی همچنین برپایی مراسم گرامیداشت ولادت امام هشتم (ع) را با اهمیت عنوان کرد و اضافه نمود که احیای مراسم دینی و مذهبی در جامعه اثر گذار است.

ایشان با بیان اینکه از این مناسبت ها باید تجلیل با شکوهی صورت گیرد، گفت: این گونه مجالس از نظر کیفیت بسیار خوب است؛ اما از نظر کمیت راضی کننده نمی باشد، چرا که در شأن ائمه معصومین ما نیست.
حسینی مزاری گفت: ما می گوییم که در خط اهل بیت (ع) حرکت می کنیم، اما در مراسم ولادت و یا شهادت آن ها بی رمق و کسل هستیم و برای تبیین، گسترش وتعمیق دین فعالیت آنچنانی نداریم در حالیکه باید تلاش کنیم این گونه مراسم مذهبی را به بهترین نحو گرامی داشت به عمل بیاوریم.

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) اظهار داشت مناسبت هایی چون تاسوعا وعاشورا و سالروز شهادت و میلاد ائمه معصومین(ع) بهانه ای برای ترویج مذهب، مکتب و روشنگری افکار مردم می باشد، چرا که راه عظمت و پیشرفت ما بستگی به پیروی از ائمه معصومین (علیهم السلام) دارد و ما باید زمینه را فراهم کنیم تا جوانان در این مسیر حرکت کنند.

آقای حسینی مزاری با بیان اینکه امروزه کودکان ما نام و اطلاعات اکثر فوتبالیست های غربی و بازیگران سینمایی هالیودی و بالیودی غرب وشرق را می دانند، اما از اصول دین و فروع دین چیزی بپرسیم شاید آگاهی آنچنانی نداشته باشند، گفت که همه این تقصیر و کوتاهی ها از خود ما، خانواده ها و علمای ما است.
نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت:کشورهای غربی در افغانستان برای منافع خود کار می کنند، اما ما چه کرده ایم؟، باید با برنامه ریزی و مدیریت معضلات را خود حل کنیم و ما هم در راستای تامین منافع خود تلاش مضاعف نماییم.

وی افزود: این جلسات بهانه ای است برای اینکه اعمال خود را بررسی کنیم و ببینیم که آیا در جهت اهداف ائمه (ع) قرارداریم یاخیر؟ و اگر به طور جدی قرارنداریم پس معلوم است که مسلمان آنچنانی نیستیم.
آقای حسینی مزاری در تکمیل مطلب فوق گفت: شاید برخی شعار بدهند که شیعه هستند، اما در عمل خود را کنار می کشند و امروز اگر در جامعه ما مطابق راه و اهداف ائمه (ع) حرکت صورت بگیرد، به طرف امنیت، آرامش و ترقی پیش خواهیم رفت.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: اگر بر اساس خواسته ائمه معصومین(ع) عمل کنیم، بدون شک در کشور تحول مثبت و بزرگی به وجود خواهد آمد.

حسینی مزاری در ادامه صحبت هایش با اشاره به پروسه ثبت نام کاندیدای ریاست جمهوری، گفت: ما به علمای کرام و ائمه مساجد توصیه می کنیم که مردم را تشویق کنند تا حتما برای گرفتن کارت رای دهی و شرکت در انتخابات اقدام نمایند تا درعرصه انتخابات حضور قاطع داشته باشند.

وی افزود: اگر به دنبال انسجام و قدرت مند شدن هستیم، مردم ما باید در صحنه های سیاسی حضور داشته باشند و نگذارند تبلیغات اجانب روی آنها تاثیر منفی بگذارد.
مدیر مسؤل روزنامه انصاف با بیان اینکه بعضی از شهروندان از کاندیدان در ازای دادن رأی طلب مادیات می کنند، گفت که در برخی محله ها خانواده ها جمع شده به کاندیدا پیشنهاد می کنند که در صورت اعمار مساجد و حسینیه هابه آنها رأی خواهند داد.

این تحلیل گر مسایل سیاسی افزود: کاندیدی که این همه پول داشته باشد تا فقط برای گرفتن رای از مردم، به این راحتی برای ساخت مساجد پول بدهد، این پول حتما از راه حلال نمی باشد و آنجا دیگر محل عبادت و راز و نیاز نیست؛ چرا که یکی از شرایط نمازگزار پاک بودن و حلال بودن محل نماز است.

آقای مزاری در ادامه صحبت های خود تصریح کرد که اگرهم حلال باشد، این کار، کار درستی نیست، ما نباید به خاطر آرای خود پول بگیریم، چه مسجد درست کنند و یا نکنند این وظیفه ما است که رأی بدهیم.
رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوال) گفت: علمای ما وظیفه دارند مردم را جهت بدهند برای دادن رای به کاندیدی که منافع اسلام، کشور وملت را درنظر داشته باشد و کشور را وابسته به اجانب نکند.
وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس آرمانی که داریم، تصمیم گرفته و با جریانی همکاری کنیم که حد اکثر اعتماد وجود داشته باشد.

نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درکل افغانستان با مهم خواندن تلاش بیش از پیش مردم جهت حضور پای صندوق های رای عنوان داشت: وجود یک نظام قدرتمند درکشور از اهداف استراتیژیک ماست و این هدف به دست نمی آید مگر اینکه آحاد افراد این ملت با شور و نشاط در برگزاری انتخابات فعال و پویا سهم به سزایی بگیرند، درغیر این صورت کشور با مشکل رو برو خواهد شد و هر روز بیشتر از روز قبل با معضلات فزاینده و متعدد دست به گریبان خواهیم گردید.

آقای حسینی مزاری گفت که من از موضع نماینده گی آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان اعلام می دارم که مردم حتما در انتخابات سهم جدی و در صحنه های سیاسی حضور قوی داشته باشند.
وی همچنین گفت که ما از موضع مرکز تبیان اعلام می کنم که در قسمت انتخابات برنامه داریم و قدرتمندانه در این عرصه حضور خواهیم داشت.

آقای حسینی مزاری در پایان گفت: ما از علاقه مندان فعالیت در میادین انتخاباتی دعوت می کنیم تا با حضور در دفتر مرکزی مرکزتبیان، اعلام آمادگی کنند تا پس از اینکه دست اندرکاران مرکزتبیان به نتیجه مشخص رسید که با کدام جریان انتخاباتی همکاری کنند، شرایط کار آنان را در کابل و ولایات دیگر محل نفوذ و حضور ما فراهم نماییم.
در پایان این مراسم به ۵ تن از ائمه جماعت که نام مساجد شان مزین با نام حضرت امام رضا(ع) بود تقدیر نامه و هدایایی به رسم تجلیل و تکریم اهدا گردید.