مراکز امنیتی افغانستان در برخورد با عاملان انفجار در مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزارشریف اقدام قاطع کنند

  • ۲۴ حوت ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10210
  • 14 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
در ادامه‌ی واکنش‌ها به انفجار تروریستی در دفتر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزارشریف، مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با صدور بیانیه‌ای با بیان اینکه این حمله‌ی تروریستی حاکی از توحش جریان تکفیری و نیز مظلومیت مردم غیور افغانستان است، از مراکز امنیتی و نظامی افغانستان خواسته تا در حفظ امنیت و برخورد با عاملان این حمله‌ی تروریستی اقدام قاطع و مؤثر نمایند.
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-تهران: به گزارش ابنا، مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی حمله تروریستی داعش به مرکز تبیان و دفتر خبرگزاری آوا در شهر مزار شریف، بیانیه‌ای صادر کرد.در بخشی از این بیانیه آمده است که حمله داعش به مرکز تبیان و دفتر خبرگزاری آوا در مزار شریف، در حال اجرای مراسم ولادت امام زمان (عج) و بزرگ‌داشت خبرنگاران و فعالان مهدویت که منجر به شهادت ۲ نفر و مجروح شدن  ۳۷ تن گردید، حاکی از توحش جریان تکفیری و نیز مظلومیت مردم غیور افغانستان است.

متن کامل بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی انفجار تروریستی در دفتر خبرگزاری آوا و مرکز تبیان در مزار شریف به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
متأسفانه بار دیگر تعدادی از مسلمانان بی‌گناه در کشور افغانستان، مورد هدف ترور و ارهاب تکفیری‌ها قرار گرفتند.
حمله داعش به مرکز تبیان و دفتر خبرگزاری آوا در مزار شریف، در حال اجرای مراسم ولادت امام زمان (عج) و بزرگداشت خبرنگاران و فعالان مهدویت که منجر به شهادت ۲ نفر و مجروح شدن  ۳۷ تن گردید، حاکی از توحش جریان تکفیری و نیز مظلومیت مردم غیور افغانستان است.
مجمع جهانی اهل بیت (ع)، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می‌نماید و از خداوند متعال برای شهدای این حادثه، رحمت و مغفرت و برای مجروحان آن، شفا و سلامتی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نماید.
همچنین از مراکز امنیتی و نظامی افغانستان انتظار می‌رود که در حفظ امنیت و برخورد با عاملان این حادثه اقدام قاطع و مؤثر نمایند.
مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام
۱۴۰۱/۱۲/۲۱

در انفجار تروریستی روز شنبه، ۲۰ حوت در دفتر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در شهر مزارشریف، ۲ خبرنگار شهید و ۳۷ تن دیگر از جمله نزدیک به ۲۰ خبرنگار زخمی شده‌اند.

در این روز یک برنامه فرهنگی رسانه‌ای با عنوان نقش رسانه در ترویج فرهنگ مهدویت در حال برگزاری بود و قرار بود در حاشیه آن، از برخی خبرنگاران ولایت بلخ در آستانه روز ملی خبرنگار تقدیر شود. این انفجار تروریستی با واکنش‌های شدید و گسترده داخلی و جهانی مواجه شده است.

برچسب ها: