مراسم گرامیداشت روز عاشورا در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم در کابل

  • ۱۹ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 43
  • 1,408 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

این مراسم با حضور صدها نفر از جوانان کابل و با مدیحه سرایی حاج کاظم و سخنرانی حجج اسلام بلال و ناطقی، از علمای کشور و نیز نوحه خوانی و سینه زنی و جمع خوانی گروه تواشیح المصطفی از ساعت ۲ عصر امروز پنجشنبه تا ساعت ۴ در محل سالن اجتماعات دفتر نمایندگی که گنجایش بیش از ۱۰۰۰ نفر را دارد، ادامه یافت.
هیئات عزاداری همراه با ائمه مساجد مربوطه، علما، دانشجویان و دانش آموزان و اقشار مختلف مردمی، در حضور نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری به عزاداری پرداختند و این مصیبت عظمی را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای و مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و نماینده ایشان در افغانستان تسلیت و تعزیت گفتند.
در اخیر برنامه، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری نیز از حضور همگان تشکر نموده و یادآور گردید که حضور در دفاتر مراجع عظام به ویژه مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و عزاداری در اینجا خیلی مهم و ارزشمندتر است چون فقها نمایندگان حی و حاضر ائمه معصومین و سپهسالاران فعال آن ها هستند و اگر قرار باشد مسلمانان همواره با اسلام، ائمه معصومین(علیهمالسلام) و خدای بزرگ(ج) ارتباط داشته باشند پس حتما رابطه شان را با مراجع و فقها محکم تر نموده و در دفاتر آنها به ویژه دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی حضور به هم رسانند.
وی یادآور گردید که بخش های مختلف دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل در خدمت گزاری مردم عزیز کشور آماده هستند و از عموم مردم خواسته شد که جهت انجام امور دینی و مذهبی خود بیشتر با دفتر در ارتباط باشند.
آقای مزاری همچنان در رابطه با موضوع مصؤنیت قضایی نیروهای امریکایی و تلاش در راستای تحمیل آن بر مردم افغانستان در لویه جرگه مشورتی روشنی انداخت و از مردم تقاضا نمود همانطوری که مخالف تسلط کفار بر مسلمین همیشه بودید و خواهید بود، در این مقطع تاریخی نیز حتما ایفای رسالت اسلامی نموده و در راستای مخالفت با تایید این بند از پیمان امنیتی از هیچ کوشش و فعالیتی دریغ نورزند و الا اگر این بند تایید و تصویب و در نهایت امضا شود، قطعا برای مردم افغانستان خطر ناکتر از حضور دهها هزار سرباز خارجی در طول ۱۲سال گذشته و انجام جنایات مختلف شان خواهد بود. چون تایید این بند زمینه را به گونه ای آماده خواهد کرد که یک سرباز امریکایی بیش از رئیس جمهور ما اختیار پیدا خواهد کرد و به صورت مطلق العنان هر جرم و جنایت و فحشایی را مرتکب گردد کسی جرئت و اجازه مجازات آن ها را نخواهند داشت.
وی گفت: حالا برفرض اگر مصؤنیت قضایی با همکاری عده ای تایید شده و بر مردم افغانستان تحمیل گردد، دشمنان، مطمئن باشند که مردم افغانستان به هیچ پیمان با کفار و مصؤنیت قضایی سربازان آنها تن نخواهند داد و همانگونه که با دیگران با عزت و استقلال برخورد نموده اند در آینده نیز چنین رفتاری را حفظ کرده و حتما زندگی مستقلانه خود را تداوم خواهند بخشید.
وی برای مردم وعده سپرد که در جلسه فردا جمعه که روز آخر مراسم دفتر نمایندگی است روشنی بیشتری در رابطه با این پیمان خواهد انداخت.