شهید مصباح مزاری خواهان بیداری و نجات ملت افغانستان بود

  • ۱۰ دلو ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10000
  • 14 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
همزمان با فرارسیدن ۹ دلو، سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر مصباح مزاری، رهبر سازمان فدائیان اسلام افغانستان و آغازگر جهاد مسلحانه ضد حاکمیت کمونیستی در شمال کشور، نور الحق، یکتن از همرزمان ایشان میگوید نقش شهید مصباح در شمال افغانستان محوری و حیاتی بود و ایشان خواهان بیداری و نجات ملت افغانستان بود.
خبرگزاری صدای افغان (آوا): به مناسبت ۲۸مین سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری و یاران باوفای ایشان نورالحق، یکتن از همرزمان ایشان در مشهد مقدس به خبرنگار آوا گفت: حدودا در سال ۱۳۶۰ زمانی که مردم و دیگر جریان های جهادی مصروف جنگ های مسلحانه و عملیات های نظامی علیه روس بودند، شهید مصباح علاوه بر فعالیت های نظامی، با تشکیل بخش فرهنگی در کوه البرز و فعالسازی صنف های آموزشی، ایدیولوژی سیاسی و کمک های اولیه در راستای توانمند سازی فکری و تخصصی مجاهدین فعالیت می کرد.وی افزود: نقش شهید مصباح در شمال افغانستان محوری و حیاتی بود. ایشان خواهان بیداری، مبارزه و نجات ملت افغانستان بود.  اوه با جمعی از همرزمانش در سخت ترین شرایط حاکمیت خلق و پرچم، عَلَم مبارزه را بدوش کشیده و با تشکیلات منظم وایجاد هسته های مبارزاتی جرقه های امید و روشنایی را در آن شرایط خفقان بوجود آورد و با پخش شب‌نامه و برپایی اعتصابات وعملیات چریکی به ملت روحیه میداد.نور الحق در خصوص ویژگی های شهید مصباح مزاری گفت: ایشان به مقام، شهرت، هوا وهوس اصلا توجه نداشت و باداشتن یکدست لباس وحداقل تغذیه در سخترین شرایط ،برای رضایت پروردگار وانجام وظیفه دینی عمل می کرد.

او افزود: شهید مصباح درزندگی مبارزاتی اش بعد از پیامبر و اهلبیت(ع) معتقد به خط امام خمینی (رح) بود. این شهید بزرگوار از بنیانگذاران جهاد مسلحانه در شمال کشور بود.

برچسب ها: