شهادت شهید مصباح و انتقامی که خدا گرفت!

  • ۹ دلو ۱۴۰۱
  • کد خبر: 9974
  • 72 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

سید عیسی حسینی مزاری/ امروز نهم دلو است، در عصر چنین روزی در سال ۱۳۷۳ شمسی، حجت الاسلام والمسلمین شهید سیدعلی اکبر مصباح همراه با ۷ تن از یاران خود در نزدیکی منزلش در شهر مزارشریف مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

بلافاصله یک تن از فرماندهان وفادار این شهید به نام اسدالله معاون، از منزلش در ولسوالی چهاربولک دستگیر گردیده، به شهادت رسانده می شود.
عملیات تروریستی‌، با قمانده فردی به نام احمدی از فرماندهان تحت رهبری و اراده حاج محمد محقق، مسئول زون شمال حزب وحدت، صورت می گیرد. افراد تحت امر احمدی که در این حمله تروریستی مشارکت داشتند در حدود ۶۰ نفر گزارش شده است.
به فاصله نزدیک این فاجعه، دستور دهنده اصلی ترور، همراه با اکثر قریب به اتفاق عناصر مباشر عملیات، به درک واصل شدند و آنانی نیز که دست اندرکارِ باقی مانده این جنایت بودند و هنوز زنده هستند، نه به خاطر اینکه زنده ماندن به نفع آن هاست، بلکه به این دلیل زنده هستند تا به بار گناهان شان افزوده شود و در آخرت مورد شدیدترین عذابها قرار بگیرند.
چنانجه قرآن کریم در آیه ۱۷۸ سوره عمران در مورد جنایت کارانی که از سوی خدای متعال فرصت زندگی داده می شود می فرماید؛
«وَ لا یَحْسَبَنَّ الَّذینَ کَفَرُوا أَنَّما نُمْلی‏ لَهُمْ خَیْرٌ لِأَنْفُسِهِمْ إِنَّما نُمْلی‏ لَهُمْ لِیَزْدادُوا إِثْماً وَ لَهُمْ عَذابٌ مُهینٌ»؛ آنها که کافر شدند، (و راه طغیان پیش گرفتند،) تصور نکنند اگر به آنان مهلت مى‏‌دهیم، به سودشان است! ما به آنان مهلت مى‌‏دهیم براى این‌که بر گناهان خود بیفزایند و براى آنها، عذاب خوارکننده‏‌اى (آماده شده) است!
قاتلان گمان می کردند با از میان برداشتن  شهید مصباح کار وی تمام است و خط فکری وی منقطع می گردد و برای تداوم جنایت و حکمروایی قوی و گسترده، زندگی راحتی را در پیش خواهند گرفت، اما امروزه صدها مصباح سربرآورده و هزاران یار او در داخل و خارج ادامه دهنده اندیشه ولایی و خط امامی ایشان است، اما قاتلان و مخالفان شهید مصباح، از ماه های اول به شهادت رسیدن آن شهید، مسیر نابودی و زوال را در پیش گرفتند و اینک بازمانده های شان رسوای عام و خاص اند و نکبت و بدبختی و سیاه روزی به طور جد به دنبال شان است و این وعده خدای متعال است که ظالمان را دیر یا زود به سزای اعمال شان می رساند و نمی گذارد تحت هیچ شرایطی خون ناحق پامال گردد.
چنین است که معتقدیم خدای متعال انتقام خون شهید مصباح را به درستی گرفت و به حساب باقی ظالمین به حق آن شهید هم به طور مطلوب رسیدگی خواهد کرد.
به هرحال بیست و هشتمین سالروز شهادت شهید سیدعلی اکبر مصباح، موسس و رهبر سازمان فدائیان اسلام، آغازگر جهاد مسلحانه در شمال افغانستان و بنیان گذار جبهه متحد انقلاب اسلامی را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب ایشان حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی، خانواده شهدا و تمام ارادتمندان ایشان به ویژه مردم قهرمان پرور ولایت بلخ، تبریک و تسلیت می گویم. روح شان شاد و راه شان پر رهروباد.

برچسب ها: