زخمی های حادثه تروریستی ۷ جدی شهدای زنده راه تبیان”قرآن” هستند

  • ۱۴ حوت ۱۳۹۶
  • کد خبر: 6249
  • 781 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری و هیات همراه روز گذشته با حضور در هتل باختر محل استقرار زخمی های حادثه تروریستی ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و آواپرس(آواپرس) در کابل، با زخمی های حاضر در این هتل دیدار کرد و در جریان آخرین وضعیت درمانی آن ها قرار گرفت.

 

زخمی ها پس از طی مراحل درمان اساسی و بهبودی نسبی و جهت در امان ماندن از عفونی شدن زخمیها در بخش سوختگی بیمارستان، از بیمارستان امام رضا(ع) مرخص شده، اما در هتل کنار بیمارستان جابجا شده اند تا ما بقی مراحل درمان طی شود.

 

در پی پیگیری های دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل و اعلام استقبال جمهوری اسلامی ایران جهت انتقال زخمی های حادثه تروریستی ۷ جدی به ایران برای تداوی، اولین گروه طی پرواز هواپیمایی ماهان در تاریخ ۲۶ جدی یعنی ۲۵ روز بعد از حادثه انتحاری به مشهد مقدس منتقل شدند و گروه دوم در تاریخ ۲۹ جدی وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس گردیده و طی تشریفات خاص از سوی نمایندگانی از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در شمال شرق ایران، سرکنسولگری جمهوری اسلامی افغانستان  و دفتر مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس و کادر درمانی بیمارستان امام رضا(ع) به این بیمارستان منتقل شده و جهت طی درمان بستری گردیدند.

 

در طی دو پرواز جمعا ۲۶ نفر منتقل شدند

زخمی های حادثه طی یک ماه و اندی به بهترین وجه از سوی بیمارستان امام رضا(ع)، بیمارستان چشم خاتم الانبیا(ص) و بیمارستان امام حسین(ع) تداوی گردیده و هم اکنون نیز مراحل درمان ادامه دارد.

 

حسینی مزاری در دیدار با مجروحین حادثه تروریستی ۷ جدی به خصوص حجت الاسلام والمسلمین سید محسن سجادی گفت: شما شهدای زنده حرکت بیدارگری و هدایتگری هستید که در حقیقت تاوان خدایی بودن و مشی در مسیر ائمه معصومین(علیهم السلام) را پرداختید، چه اینکه دشمن نمی توانست ببیند که جوانان کاملا ولایی در راستای تنویر افکارعامه، بیان اهداف الهی و تبیین اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) عاشقانه کار می کنند، چه اینکه دشمن در برابر آگاهی و خدا باوری قرار دارد و از هیچ تلاشی در راستای مبارزه با باورهای راستین دینی دریغ نمی ورزد.

 

وی گفت؛ من غبطه میخورم که شما پای به بار نشستن اهداف الهی تان تا چه حد آمادگی داشتید تا جایی که حاضر بودید از جان بگذرید اما از حرکت در راه خدا باز نایستید.

 

حسینی مزاری افزود؛ شهادت در راه خدا با آگاهی کامل از عواقب انتخاب راه  و عزم جدی برای رسیدن به اهداف الهی فرق می کند با شهادتی که در یک انفحار انتحاری به طور تصادفی صورت گرفته باشد. شهدای حادثه تروریستی ۷ جدی کسانی هستند که به طور راستین خواهان این سعادت بودند  و به آن نیز رسیدند، و زخمی های این حادثه اگرچه شهید نشدند ولی هردم شهیدند و به احتمال زیاد اجر و مزد وصف ناشدنی خواهند داشت.

 

حسینی مزاری خطاب به زخمی ها گفت؛ زخمی های حادثه تروریستی حادثه ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و آواپرس(آواپرس) در کابل، قدر خودشان را باید بدانند چون از یکسو در نزد خدای متعال از اجر و قرب معنوی برخوردارند و از سوی دیکر از جایکاه بالای اجتماعی برخوردارند، زیرا برای بیداری و هدایتگری مردم جان خود را به خطر انداختند و اکنون آسیب های ناشی از آن را تحمل می کنند، پس مردم نیز قدر شماها را می دانند و خدمت به شما اجر شهید را دارد و هرکسی بخواهد خدمتگدار زخمی ها و خانواده های آنان باشد باید از خدای متعال توفیق بخواهد تا خدا اورا یاری کند تا فرصت این خدمت گذاری را بیابد.

 

آقای مزاری سپس خطاب به آقای سجادی گفت؛ سجادی عزیز جای شما همچنان در تشکیلات خالی است و تمام همکاران لحظه شماری می کنند تا هرجه زود بهبود یافته به جمع یاران به ویژه خانواده برگردید.

 

وی  در ادامه عنوانی آقای سجادی گفت: شما در طول بیش از ۲۲ سال خدمت در قالب تشکیلات مرکزتبیان، جز تلاش صادقانه، مبارزه خالصانه، انجام مسولیت به بهترین نحو آن و فعالیت شبانه روزی چیزی ندیدیم و حتی یکبار ندیدیم که از انجام کاری شانه خالی کنید و یا نق بزنید و ناراحت باشید و یا از نصیحت ها و ارشادات تشکیلاتی دلگیر شوید و شکایت کنید و برای رسیدن به اهداف متعالی اسلامی از همه چیز خود حتی جان شیرین حویش گذشتید و حاضر به پرداخت تاوان بزرگی شدید. طبیعی است که چنین شخصی در نزد خدای متعال از جایگاه و منزلت شایسته ای برخوردار است.

 

حسینی مزاری گفت: از تداوم تداوی خاطر تان جمع باشد و انشالله تازنده ایم در کنار شما و خانواده شما خواهیم بود. خدمت به شما و خانواده عزیز تان توفیق الهی میخواهد که از خدای متعال این توفیق را خواهانیم تا در خدمت شهید زنده باشیم آنهم شهیدی که هردم شهید است و ثانیه ثانیه زندگی اش پر از اجر و ثواب و مزد الهی است.

 

حسینی مزاری گفت؛ حاکمیت موظف است دست های دخیل در حادثه تروریستی ۷ جدی علیه دفاترمرکزی مرکزتبیان و آواپرس(آواپرس) را افشا نموده، به پنجه قانون بسپارد.

 

وی با انتقاد از ارگانهای امنیتی افزود؛ حکومت در خصوص تامین امنیت دفاتر ما صد در صد مقصر است و باید این ضعف را بپذیرد و برای تامین امنیت حال و آینده دفاتر ما در کابل و ولایات جدیت داشته باشد، چنانچه این موضوع را بارها تاکید کرده و حال یک بار دیگر تاکید می کنم و مبادا حادثه دیگر اتفاق بیفتد و باز بهانه بیاورند که ما در جریان نبودیم.

 

رییس عمومی مرکز تبیان همچنان خواهان ثبت خانواده شهدا در وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین شد و گفت: وظیفه حاکمیت است که به هرشکل ممکن و دراز مدت خانواده شهدا را تحت حمایت مادی و معنوی قرار بدهد و نیز در جهت جبران خسارت مادی دفاتر ما در کابل اقدامات عاجل روی دست بگیرد.

 

گفتنی است که وضعیت برخی زخمی ها از جمله حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن سجادی از مسولین باسابقه و ارشد مرکز تبیان وخیم است و متاسفانه تاحال حاضر بینایی خود را از دست داده است و این درحالی است که ایشان تا ۱۰ روز بعد از حادثه دید کامل داشته اما به دلیل تاخیر در اعزام که در اثر کارشکنی دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت، گرفتار آسیب از ناحیه چشم گردیده و بعد از ۲۵ روز از حادثه که جهت تداوی منتقل می گردد و تحت تداوی شدید نیز قرار میگیرد اما با آنکه تاهنوز ۱۰ عمل پوستی و چشم را پشت سر گزرانده ولی تاکنون از بهبودی قابل قبولی برخوردار نشده و از ناحیه چشم هیچگونه دیدی ندارد، این درحالی است که سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل بعد از ۴ روز از حادثه آماده انتقال زخمی ها بدون قید و شرط بوده اما دفتر جناب دانش با اقدام به کارشکنی، زمینه تاخیر در اعزام را به صورت عمدی فراهم می کند.

 

آقای مزاری در این دیدار از مسولین دفتر مرکز تبیان به ویژه آقایان سید وحیدالله حبیبی مسول دفتر، حاج عزیزالله یوسفی مسول بخش مجاهدان و حاج مهدی حبیبی مسول بخش اجتماعی دفتر و مسول اتحادیه کسبه و بازاریان مهاجر، حاج محسن اکبرزاده، فدایوسفی، فایزه موسوی و سایر کادر و پرسنل و اعضای دفتر مشهد مقدس که در قسمت پیگیری امور درمان زخمی ها بیشترین زحمات را متقبل شدند و نیز حجت الاسلام والمسلمین محمد امین زاهدی که از کابل با زخمی ها به مشهد مقدس آمده و  به عنوان نماینده تشکیلات در بیمارستان امام رضا(ع) ایفای وظیفه می کرد و به طور شبانه روزی در اختیار زخمی ها و پیگیر مباشر درمان آنهاها بود سپاسگذاری و تقدیر به عمل آورد.

برچسب ها: