دهه‌ فجر؛ طلوع دوباره اسلام

  • ۱۲ دلو ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10030
  • 9 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
لیلا آرامهر/ در ماه دلو سال ۱۳۵۷ جهان اسلام شاهد تحولی شگرف و انقلابی عظیم و مردمی در تاریخ بود. در این ماه طنین انقلاب اسلامی به دلیل درون‌مایه‌ی دینی و زیربنای غنیِ فرهنگی آن همراه با آهنگ موزون و جان‌بخش امام خمینی (ره)، به سرعت در گستره‌ی جهان گوش‌ها را نوازش داد و قلوب انسان‌های مشتاق حقیقت و تشنه‌ی معنویت را به چشمه‌ی زلال تفکر اسلامی رهنمون کرد.
در دوازدهم بهمن‌ماه/ دلو، رهبر بزرگ امت اسلامی پس از سال‌ها تبعید، به خیل عظیم مردمی پیوست که از ظلم و ستم به ستوه آمده بودند. به فرموده‌ی مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، “امام آمد تا به نام خدا سفینه‌ی نجات خلق را از میان لجّه‌ای خون به ساحل پیروزی رهنمون شود.” و بدین‌سان بهمن/ دلو سال ۱۳۵۷ طلوع دوباره اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله)، تجدید حیات مستضعفان و خشنودی حضرت ولی‌عصر، مهدی موعود (عج) را نوید داد.طنین شکوهمند انقلاب اسلامی
طنین انقلاب اسلامی به دلیل درون‌مایه‌ی دینی و زیربنای غنیِ فرهنگی آن همراه با آهنگ موزون و جان‌بخش امام خمینی (ره)، به سرعت در گستره‌ی جهان گوش‌ها را نوازش داد و قلوب انسان‌های مشتاق حقیقت و تشنه‌ی معنویت به چشمه‌ی زلال تفکر اسلامی رهنمون شد. این انقلاب عظیم و کم‌نظیر اسلامی در اندک زمان، با وارد کردن اسلام در صحنه‌ی سیاست بین‌الملل توانست، معادلات قدرت را در جهان تغییر دهد و آن را به عنوان نیروی سیاسی و فرهنگی جدیدی در مرکز توجهات جهانی قرار دهد.تاریخ فراموش نخواهد کرد که اراده‌ی راسخ مردمی دین‌مدار و آزادی‌خواه با یاری خدا و رهنمودهای مدبرانه‌ی یک رهبر خیرخواه و فرزانه توانست انقلابی را ایجاد و آن را با تربیت نسلی آگاه و مخلص، به ثمر برساند.

انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام‌گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود. که در آن عده‌ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند. با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت بود که فرزانگان اسلام، با نیتی پاک به سوی افلاک، پر گشودند و تا نهایت تاریخ جاودانه شدند. یاد تمامی شهیدان اسلام همیشه سبز باد.

و اما! انقلاب اسلامی، فرصت بازنگری در ارزش‌ها و آرمان‌هاست؛ آرمان ملت‌های آزادی‌خواه جهان، ملت‌هایی که خسته‌اند از زندگی زیر یوغ استعمار و استکبار! ملت‌هایی که باید بدانند  چه کرده‌اند و چه می‌خواهند؟ دهه‌ی فجر یادآور اعتماد کردن یک ملت است به یک رهبر، دهه‌ی فجر الگوی یک‌دست شدن عقیده‌ها و قومیت‌هاست برای رسیدن به آزادیِ مام میهن.

قبل از اینکه انقلاب اسلامی الگوی دنیا باشد، استمرار آن با تکیه بر عزم و اراده‌ی مردم و قبول رهبری است که نماد وحدت کلمه شده است. اکنون آیین و مکتب ما، یعنی اسلام حیات‌بخش، در دل میلیون‌ها انسان ناامید و سرخورده، بارقه‌ی امید آفریده و آنان به نجات خویش در پناه اسلام، امیدوار و دلخوش‌اند، و در این راه، عاشقانه تلاش می‌کنند.

برچسب ها: