حمله گروه تروریستی داعش به مرکز تبیان و خبرگزاری آوا نشانه حقانیت این مرکز است/ یکی از پلان های امریکا و اسرائیل ایجاد بحران های مداوم در افغانستان می باشد

  • ۲۴ حوت ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10198
  • 13 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی راستی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، در مراسم گرامی داشت از شهدای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا گفت: وقتی گروه تروریستی داعش این اندازه نسبت به مراکز ما در افغانستان ابراز خشونت، کینه و کدورت می کند، این نشانه حقانیت راه و مسیر درست مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا می باشد.
خبرگزاری صدای افغان(آوا)- مشهد: مراسم گرامی داشت از شهدای اخیر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در نمایندگی این مرکز در مشهد مقدس با حضور شخصیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شب سه شنبه(۲۳ حوت) در حسینیه شهید مصباح برگزار گردید.در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی راستی، مسوول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس با اشاره به حمله اخیر گروه تروریستی داعش در مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در مزار شریف گفت: وقتی گروه تروریستی و تکفیری داعش این قدر نسبت به مراکز ما در افغانستان ابراز خشونت، کینه و کدورت می کند،  نشانه حقانیت راه و مسیر درست مزکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان می باشد.وی افزود: بعد از حملاتی که  اخیرا داعش در شمال افغانستان انجام داد و دست به ترور مقام های دولتی امارت اسلامی زد، در کنار آن بار دیگر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان را هدف قرار داد.

هاشمی راستی با بیان این که حمله داعش به مرکز تبیان برای سومین بار اتفاق افتاده است، افزود: حمله اول این گروه رسما با اعلامیه ای از شاخه خراسان گروه داعش در سال ۱۳۹۴ در هرات علیه مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) انجام شد که در آن حمله خسارت جانی نداشتیم، اما خسارات مالی زیادی به بار آمد.
دومین حمله هم در هفتم جدی سال ۱۳۹۶ بر دفتر کابل بود که در آن حمله، متاسفانه ۵۲ نفر از اعضا و کادر های فعال مرکز تبیان به شهادت رسیدند و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.
حمله سوم هم ۲۰ حوت سال جاری در مزارشریف علیه مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) انجام شد، که عمق کینه و کدورت دشمن را نسبت به این مرکز و این خبرگزاری می رساند.

وی اضافه کرد: بدون تردید این اتفاقات عزم ما را راسخ تر کرده است؛ بخاطر این که ما به درستی راه و مسیری که داریم یقین کامل داریم و پیدا کرده ایم.

اهداف شوم آمریکا در منطقه

آقای هاشمی راستی در ادامه به اهداف شوم امریکا از طریق تقویت داعش اشاره کرده و گفت: یکی از پلان های امریکا و اسرائیل بدون شک ایجاد بحران های مداوم در افغانستان است، که در این رابطه هر دو حزب آمریکا هم دمکرات‌ها و هم جمهوری خواهان اتفاق نظر دارند و بر این باور هستند که با گسرش بی ثباتی و ناامنی‌ها در افغانستان می‌تواند زمینه مداخلات شان را در افغانستان و آسیای مرکزی فراهم کند.

وی با بیان این که استکبار جهانی افغانستان را بار دیگر به سوی بحران می برد، گفت: کشور های استکباری مخصوصا امریکا و اسرائیل بر بی ثباتی و نا امنی افغانستان سعی و تلاش مستمر دارند تا زمینه مداخلاتشان به افغانستان و کشور های منطقه فراهم و توجیح داشته باشد و از طریق بحرانی نمودن اوضاع، خودشان را در تصمیم گیری بر سرنوشت جوامع تحمیل کند.

ایجاد گره کور در نظام بین الملل

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس یکی از اهداف دیگر امریکا را ایجاد یک گره کور در نظام بین الملل عنوان کرده و گفت: وقوع جنگ اوکراین و حمایت های همه جانبه غرب و اروپا و امریکا از زلنسکی رییس جمهور اوکراین، همین طور تقویت فعالیت های گروه تروریستی داعش در افغانستان را که با دقت مورد برسی امنیتی قرار دهیم، متوجه می شویم که این کشور ها در صدد هستند تا گره مشکلات کشورها به هیچ عنوان باز نشود.

حجت الاسلام هاشمی راستی با بیان این که امریکا وارد عمل شده است که در افغانستان جنگ های نیابتی را به راه بی اندازد، بیان کرد: امریکا در یک بازه زمانی ۲۰ ساله در افغانستان حضور نظامی داشت. اهداف و نیات مداخله جویانه و اشغالگرانه خود شان را با حضور نظامی در افغانستان دنبال می کرد؛ اما بعد از ۲۰ سال حضور اشغالگرانه نظامی متوجه شد که هزینه های بسیار سنگین برای آنها دارد و ناگزیر باید افغانستان را ترک کنند، این خروج بدون شک و تردید خروج ذلت باری بود.

این آگاه مسائل سیاسی در ادامه افزود: امریکایی ها سعی کردند که بخاطر بحران آفرینی در افغانستان و برای آن که افغانستان قلب آسیا است و هیچ گاه باید ثبات و امنیت و آرامش نداشته باشد، یک جنگ نیابتی در نبود حضور نظامی امریکا آنجا جریان داشته باشد؛ به سراغ تقویت و زنده نمودن گروه تروریستی داعش رفت.

وی اضافه کرد: سعی امریکا بر این است از طریق عواملی که دارد، از راه های مختلف، گروه تروریستی داعش را در افغانستان تجهیز کند؛ پول و مهمات در اختیار آنان قرار داده تا آنکه بتوانند به راحتی از فقری که در جامعه افغانستان وجود دارد، استفاده کنند و سربازگیری نمایند.

هاشمی راستی با بیان این که یکی از اهداف داعش، کشاندن جنگ به کشور های همسایه افغانستان است، گفت: حمله تروریستی در حرم مطهر رضوی مشهد مقدس ایران و همچنین در زیارتگاه شاه چراغ شیراز، نمونه های بارز این حقیقت است که رشد تروریزم به سرکردگی گروه تکفیری داعش، یک معضل بزرگ برای همه می باشد.

شایان ذکر است که دفتر نمایندگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در شهر مزار شریف اوایل صبح روز شنبه هفته جاری حین مراسم بزرگداشت نیمه شعبان و تقدیر از خبرنگاران، هدف حمله گروه تروریستی داعش قرار گرفت. در این رویداد دو تن از خبرنگاران خبرگزاری آوا شهید شدند و نزدیک به چهل تن دیگر به شمول خبرنگاران زخم برداشتند.

برچسب ها: