حرکت دادخواهی خبرنگاران خواستار بررسی جدی انفجار تروریستی در دفتر خبرگزاری آوا و تبیان شد

  • ۲۳ حوت ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10137
  • 15 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
نهاد “حرکت دادخواهی خبرنگاران” از دستگاه های امنیتی کشور می‌خواهد که انفجار مرگبار تروریستی در دفاتر ولایتی خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان در مزارشریف به صورت جدی بررسی و عاملان آن گرفتار شوند.
خبرگزاری صدای افغان(آوا)- کابل: در پی انفجار خونین تروریستی روز شنبه، ۲۰ حوت در دفاتر نمایندگی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزار شریف که منجر به شهادت و زخمی شدن ۴۰ نفر از خبرنگاران، فعالین فرهنگی و رسانه‌ای شد، اعضای نهاد “حرکت دادخواهی خبرنگاران” با حضور در دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های اجتماعی فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) ضمن اعلام همدردی از نهادهای امنیتی کشور خواستند که انفجار تروریستی در مزار شریف به صورت جدی بررسی و عاملان آن گرفتار شوند.

مصطفی شهریار، عضو هیئت رهبری حرکت دادخواهی خبرنگاران گفت که حرکت دادخواهی خبرنگاران خواهان پیگیری انفجار تروریستی در دفتر تبیان و خبرگزاری آوا است و از نیروهای امنیتی می‌خواهد تا تحقیق همه جانبه را انجام داده و معلوم کنند که پشت این حمله تروریستی دست چه کسانی است.
او علاوه کرد: حمله تروریستی بر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزار شریف همه جامعه رسانه‌ای کشور را متاثر ساخته و از این‌رو ما از نهادهای امنیتی خواهان تامین امنیت جانی و مالی خبرنگاران هستیم، تا دیگر چنین رویدادهای تلخی رخ ندهد.
شهریار، با بیان‌ اینکه دفتر تبیان در مزار شریف یک برنامه خوب را برای خبرنگاران در نظر گرفته بود، افزود که گروه‌های تروریستی تحمل چنین برنامه‌هایی را ندارند.
در همین حال حجت السلام والمسلمین یارمحمد رحمتی، رئیس دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل از حضور نهاد حرکت دادخواهی خبرنگاران قدردانی کرده گفت که خبرنگاران در خط اول مبارزه برای بیداری و آگاهی جامعه قرار دارند، از این‌رو گروه‌های تروریستی با حملات انفجاری و انتحاری مانع کار خبرنگاران و فعالین فرهنگی در کشور می‌شوند.
او تاکید کرد: خبرنگاران از دید من مسئولیت پیامبری دارند؛ چون در سخت ترین شرایط برای بیداری و آگاهی جامعه کار می‌کنند، بر همین اساس پیامبر اسلام نیز برای بیداری و آگاهی جامعه کار می کرد، از چیزی که مردم آگاهی نداشتند مردم را با خبر و آگاه می ساخت.
این عالم دین خاطر نشان ساخت که مسئولیت خبرنگاران برای بیدار و آگاهی جامعه ما بسیار بزرگ و بلند است که بدون در نظر داشت مسایل امنیتی برای اطلاع رسانی به مردم و جامعه در همه جای حضور پیدا می‌کنند.
او با ابزار اینکه خبرنگاران و رسانه‌ها گرداننده اصلی افکار عمومی جامعه و امانتدار اند افزود که خبرنگاران باید چیزهایی که در یک جامعه واقع می شود را به مردم برسانند نه اینکه آن را تحریف کنند، افکار و اندیشه مردم را به انحراف بکشانند.
او تصریح کرد که رهبری خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکزی تبیان از روز تاسیس تاکنون هدف اصلی شان بیداری و آگاهی جامعه بوده است، از این جهت تروریستان با حملات انتحاری و انفجاری نمی‌خواهند که جامعه ما آگاه و بیدار باشد، دفتر تبیان و خبرگزاری آوا را در مزار شریف مورد حمله قرار دادند.
بر اساس گفته‌های او بعد از سقوط جمهوریت و روی کار آمدن امارت اسلامی هیچ نهاد خصوصی در کشور نبوده که خبرنگاران را تقدیر و تشویق کرده باشد، اما مرکز تبیان و خبرگزاری آوا تلاش کرده و می‌کند که خبرنگاران را تشویق و ترغیب کند.
او در پایان سخنان خود گفت که ما تسلیم حملات انفجاری و انتحاری گروه‌های تروریستی نمی‌شویم و در مسیر اهداف خود و بیشتر از گذشته تلاش خواهیم کرد.
این در حالی است که در انفجار تروریستی در دفتر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزار شریف سه نفر از جمله دو خبرنگار شهید و ۳۷ تن دیگر زخمی شدند. حال برخی زخمی ها وخیم گزارش شده است.
برچسب ها: