تمرکز داعش بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) نشانگر اهمیت کار و تأثیرگذاری و بزرگی حرکت آن‌ها است

  • ۲۴ حوت ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10206
  • 14 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، از احزاب باسابقه و بزرگ انقلابی و اسلامی در جمهوری اسلامی ایران و جهان در تماس تلفنی با رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت خبرنگارانی در انفجار تروریستی اخیر در دفتر نمایندگی این دو نهاد در مزارشریف و زخمی شدن جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، تمرکز گروه داعش نسبت به عملکرد این دو نهاد را نشانه اهمیت کار مرکز تبیان و خبرگزاری آوا و تأثیرگذاری و بزرگی حرکت آن‌ها دانست.
خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ تهران: دکتر اسدالله بادامچیان روز سه‌شنبه، ۲۳ حوت/ اسفند در این گفت‌وگوی تلفنی با حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، ضمن اشاره به این که تمرکز گروه تروریستی داعش بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا)، ناشی از اهمیت کار این دو نهاد و تأثیرگذاری و بزرگی حرکت آن‌هاست، خاطرنشان کرد: شهادت باعث قوت و قدرت یک جریان می‌شود اگر دشمن ما را بکشد، قوی‌تر می‌شویم و در این زمینه به بیان فرمایش‌ها و رهنمودهایی از حضرت امام خمینی (ره) پرداخت.وی در قسمت تأمین امنیت مراکز فرهنگی و رسانه‌ای در افغانستان، به خصوص مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، خواستار مواظبت خود این دو نهاد از یک سو، و همچنین حاکمیت از سوی دیگر شد.

دکتر بادامچیان تأکید کرد که تشکیلات مرکز تبیان باید از سوی مومنان و آزادگان بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

در کنار این تماس تلفنی، دبیرکل حزب موتلفه‌ی اسلامی ایران، امروز چهارشنبه (۲۴ حوت/اسفند) با صدور بیانیه‌‌ای ضمن محکومیت حمله‌ تروریستی در دفتر نمایندگی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در مزارشریف، گفته است که دشمنان اسلام طراحان و حامیان این جنایت‌ها علیه مسلمانان هستند و قطعا اسلام و فقه اسلامی از این جنایات بیزار است.

متن کامل بیانیه‌ی حزب موتلفه‌ی اسلامی ایران بدین شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر تأثربرانگیز شهادت و مجروحیت شماری از خبرنگارانی که برای پوشش مراسم «نقش رسانه در ترویج فرهنگ مهدویت» در محل دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در مزار شریف مورد حمله انتحاری قرار گرفت موجب تألم و تأسف فراوان شد.
این اولین بار نیست که مردم بی‌گناه افغانستان و منطقه، قربانی اعمال وحشیانه غیر اسلامی و ضد انسانی می‌شوند و به نام دین، خون بی‌گناهان بر زمین ریخته می‌شود. بی‌شک این رفتارهای وحشیانه هیچ نسبتی با دین رحمانی اسلام و مرام انسانیت ندارد. و اکنون آشکار شده که دشمنان اسلام طراحان و حامیان این جنایت‌ها علیه مسلمانان هستند و قطعا اسلام و فقه اسلامی از این جنایات بیزار است.
حزب موتلفه اسلامی این حادثه مصیبت سنگین را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و نیز به مردم شریف و ستم‌دیده افغانستان تسلیت می‌گوید.
امید است که با طلوع فجر و فرج منجی عالم بشریت ظلمات دنیا پایان یافته و هرچه زودتر صبح ظهور بدمد، همانطور که قرآن کریم می‌فرماید: الیس الصبح بقریب
خداوند متعال، روح پاک شهدای این فاجعه را با حضرت امیرالمومنین (صلوات الله و سلامه علیه) محشور، و به مجروحان شفای عاجل عنایت فرموده و با لطف خویش دوران محنت و مصیبت این مردم شریف را هرچه زودتر به پایان برساند.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی
دکتر بادام چیان
۲۴/۱۲/۱۴۰۱

برچسب ها: