تقدیر ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات از چهره های فرهنگی و هنری/ تقدیر ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان

  • ۱۸ قوس ۱۴۰۰
  • کد خبر: 9500
  • 67 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

خبرگزاری صدای افغان (آوا)-هرات، مولوی نعیم الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات طی سخنانی گفت: تقدیر از شخصیت های فرهنگی در یک لوح خلاصه نمی شود بلکه بهترین تقدیر این است که خداوند از ما راضی باشد و سرزمین عزیزمان ما را قبول نموده و تاریخ قضاوت خوب در مورد ما بکند.

وی علاوه کرد: جنگ در کشور دشمن مردم بخصوص فرهنگیان کشور که همواره فکر پیشرفت و ترقی کشور را در سر می پروراندند بوده و آنها را آزار داده است، در افغانستان پس از چهل سال آشتی و وحدت بین الافغانی بدون استفاده از ابزارهای جنگی ایجاد شده و افغان ها به راحتی می توانند در کنار یکدیگر نشسته و سخن بگویند و از گذشته ها عبرت بگیرند و برای آینده ها امیدوار سخن بگویند.

رییس اطلاعات و فرهنگ در ادامه خاطر نشان ساخت: فرمان اخیر امیرالمومنین به والیان هر ولایت نسبت به مهاجرت مردم از کشور به خارج از کشور، بسیار امید بخش، پر معنا و کمک کننده برای آینده همگان است و این نشان می دهد که ما تا کجای کار با عفو و همدیگر پذیری در کنار افغان ها می خواهیم قرار بگیریم. ما از هیچ کشور و گروهی درس نمی گیریم بلکه می خواهیم مستقل باشیم و در کنار همدیگر با مسالمت زندگی کنیم.

وی در ادامه افزود: شاید وضعیت فعلی کشور برای برخی قابل قبول نباشد اما باید بدانیم که وضعیت فعلی تغییر می کند و گذرا است البته نه تنها با امارت اسلامی بلکه با تمام مردم افغانستان قابل تغییر است و تمام مردم باید در آن سهم بگیرند همه باید بستر تغییر را ایجاد بکنند و از جنگی که سبب برادر کشی و ویرانی وطن می باشد دوری کنند.

این شخصیت فرهنگی هرات افزود: امارت اسلامی دست دوستی خود را به سمت همه دراز کرده است پس باید همه دست به دست هم بدهیم و هر تصمیمی که گرفته می شود در پی سربلندی اسلام باشد چرا که اسلام به ما حرمت بخشیده و شخصیت داده است.

وی همچنان در ادامه تصریح نمود: باید کارهایی بکنیم که با منافع ملی ما در تصادم نباشد و سبب تقویت آن شود و از چیزهایی که به آن ضربه می زند دوری کنیم.

مولوی حقانی همچنان تاکید کرد: ما چوب قوم گرایی، تک مذهبی،  تک لسانی و هر آنچه که سبب نفاق در افغانستان می باشد را خورده ایم و حالا وقت آن رسیده تا آن چیزهایی را سبب قدر و عزت افغان ها می شود را حفظ و تقویت بکنیم.

وی در ادامه افزود: قربانی هایی که در صحنه جنگ داده شده ارزش آن را داشته تا امروز ما افغان ها به صحنه گفتگو برسیم، گفتگو در صحنه جنگ و قول اردو ها ترسیم نمی شود بلکه گفتگو در اتاق فکر و اطلاعات و فرهنگ کشور با فرهنگی مثل افغانستان پیاده میشود.

رییس اطلاعات و فرهنگ هرات همچنان گفت: باید همه افغان ها اعم از زن و مرد در عرصه های مختلف در کنار یکدیگر برای آبادی و آزادی افغانستان تلاش کنند و کشوررا آباد ساخته و به جایگاه اصلی آن برسانند .

در ادامه این همایش از کارکرد شخصیت ها و نهادهای فرهنگی در هرات بخصوص سید عبدالله نایاب، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این ولایت با تفویض لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

برچسب ها: