بشرِ درمانده بیش از هر زمانی منتظر نجات‌دهنده حقیقی است/ با استفاده از واقعیت عید قربان برای روشن‌گری کار جدی کنیم

  • ۹ اسد ۱۳۹۹
  • کد خبر: 8655
  • 396 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: پیام تبریک حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری به مناسبت عید سعیدقربان و تسلیت به مناسبت ساروز شهادت بیش از ۷ هزار حاجی در منا به ویژه حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا جوادی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
عید سعید اضحی فرصت قربانی کردن خود و پیوستن به خدا و سرنهادن به فرامین و عمل به دستورات او در حالی فرا می رسد که امروزه بشرِ درمانده از وجود قتل و غارت و فحشا و فساد و فروپاشی شیرازه خانواده و مرگ و میر ناشی از امراض مختلف به ویژه ویروس منحوس کرونا و…، بیش از هرزمان دیگر به آموزه های الهی و قوانین انسان ساز اسلامی نیاز داشته، با ناامیدی از فضای حاکم مادی، منتظر نجات دهنده حقیقی می باشند و چه بهتر ازین که از شعائراللهِ مثل واقعیتِ عید قربان بهره جسته، در راستای روشنگری و هدایت اذهان عامه به سمت نجات دهنده حقیقی و راه های رسیدن به این مهم کار جدی کنیم و بشر را به سوی خدا و باورهای دینی سوق بدهیم و با به کار گیری ظرفیت عظیم شان مسیر ظهور منجی حقیقی را آماده نماییم و چه زیباست در این حال و هوا از کسانی یاد کنیم که با عرق ریزی و در نهایت، دادنِ جان خود باعث ماندگاری و برپایی این شعائر گردیدند تا چراغ راهی برای نشان دادن قدرت و عظمت و شاهراه هدایت و عاقبت بخیری بشریت به ویژه مسلمانان شوند.

آری! آنهایی که رفتند تا ما بمانیم و اهداف آنان را پی بگیریم. شهدای اسلام، شهدای سرزمین افغانستان، شهدای ترور و انتحار، شهید مصباح و یارانش و شهدای هفتم جدی سال ۱۳۹۶ شمسی کابل و به ویژه شهدای مِنا که در آستانه سالروز عروج آنان قرار داریم، به خصوص شهید مظلوم حجت الاسلام والمسلمین جوادی غزنوی، امام جمعه و جماعت لوگر و نماینده مرکز تبیان در این ولایت، برای انجام رسالت الهی و انسانی به قربانگاه شتافتند و با ذوب شدن به بوته هدف دنیارا واگذاردند و تنها خدارا دیدند و راه عروج و پیوستن به اورا درپیش گرفتند، تا اسلام بماند و مسلمانان شرایط عزت و عظمت را پیدا نمایند.

پس بایستی بدانیم که بار سنگین است و مسئولیت وزین و امروزه می بایست بیش از هرزمانی دیگر در تلاش و تکاپو شویم تا حد اقل بخش کوچکی ازین مسئولیت هارا ادا کنیم؛ مسئولیت ارتقاء سطح فکر و فرهنگ مردم، مسئولیت سامان یافتن زندگی اجتماعی توده ها، مسئولیت نظم یافتن امور سیاسی کشور، مسئولیت بهبودی وضع اقتصادی ملی، مسئولیت تامین امنیت عمومی و مسئولیت تقویت بنیه نظامی افغانستان و اتکاء به داشته های داخلی و قطع امید از کمک های جهانی و بریدن دستهای مداخله گر قدرتهای بین المللی استعمار و استثمارگر!

برادر و خواهر! تمامی این ها می طلبد تا هرکدام ما با استفاده از هر ظرفیت و توان در صحنه باشیم و خدمت کنیم و مردم را قوی و افغانستان را با ثبات بسازیم و در پیش گرفتن این روند امکان ندارد مگر اینکه عبد خدا باشیم و عامل به احکام و برنامه های زندگی او و قیام کننده علیه طاغوت.

به هرحال عید سعید اضحی را تبریک و پنجمین سالروز شهادت بیش از هفت هزار شهید منا در مکه مکرمه، به ویژه شهید عرصه فرهنگ و رسانه حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا جوادی غزنوی را به خانواده معزز ایشان و مردم ولایتمدار غزنی و تمام مردم افغانستان تسلیت می گویم.

انشاالله که او تعالی مارا یاری دهد تا در مسیر مرضی او و پیگیری اهداف مقدس شهدا در راستای نجات بشریت به ویژه مسلمانان و اخصا مردم افغانستان از مصایب و گرفتاری های موجود و هدایت در مسیر رشد و شکوفایی و عزت اسلامی فعالیت درخور و شایسته ای نصیب ما گردد.

سیدعیسی حسینی مزاری
روز پنجشنبه ۹ اسد ۱۳۹۹ شمسی
برابر با نهم ذیحجه ۱۴۴۱ قمری

برچسب ها: