با اهدای لوح تقدیر توسط سیدعیسی حسینی مزاری، از کارکرد سالم و مثبت تلویزین تمدن تقدیر به عمل آمد

  • ۲۲ میزان ۱۳۹۴
  • کد خبر: 1534
  • 465 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

از کار کرد تلویزیون تمدن تقدیر شد

شبکه تلویزیونی تمدن از سوی نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان تقدیر و تکریم شد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان، در دیداری که به همین مناسبت از شبکه تلویزیون تمدن داشت، گفت: در فضایی که افغانستان به سمت سکولاریزه شدن حرکت می کرد و دست های پیدا و پنهان به بهانه ایجاد فضای دموکراسی و آزادی بیان تلاش هایی را روی دست داشتند، تلویزیون تمدن با روی کرد سالم تاسیس شد.

 

آقای مزاری افزود: در چنین فضایی تاسیس تلویزیون تمدن با هویت و چهره اسلامی و برنامه ها و مطالب اسلامی یک حرکت خوب، ارزشمند، سالم و مثبت بود که برای مومنین و مسلمان ها ایجاد امیدواری کرد.

 

حسینی مزاری در ادامه گفت: علاوه بر اسلامی بودن تلویزیون تمدن، این تلویزیون با محوریت ترویج و تبلیغ تفکر اهلبیت (ع) فعالیت و در افغانستان تنها تلویزیونی است که در این راستا خیلی شفاف عمل می کند.

او خاطر نشان کرد که هرچند تلویزیون های دیگری هم است که در رابطه به اهلبیت (ع) کار می کنند، اما تلویزیون تمدن تمام برنامه هایش با حجم بیشتر در همین راستا است.

 

به گفته مزاری، کسانی که به دنبال یک چنین تفکری باشند قطعاً باید قدر شناس باشد و از یک چنین حرکتی رسانه ای اهلبیتی حمایت، تقدیر، تشکر و سپاسگذاری کرده و قدر این نعمت را بداند.

آقای مزاری در بخش دیگر سخنان خود گفت: تلویزیون تمدن در رابطه به موضوعات جهانی به خصوص جهان اسلام و کشور های مظلوم که امروز درگیر بحران هستند، اطلاع رسانی فوق العاده اثر گزار می کند.

او افزود: مسایل سوریه، عراق، لبنان و یمن از این تلویزیون به گونه بسیار خوب منعکس می شود و صدای رسای ملت های آزادی خواه، مسلمان و مجاهد از طریق این تلویزیون شنیده می شود، که از سایر تلویزیون ها با این شفافیت و رسایی شنیده نمی شود.

 

او خاطر نشان کرد که تلویزیون تمدن افکار و ذهنیت مردم افغانستان را از واقعیت های جهان اسلام آگاه ساخته و از توطئه های جهانی آگاه می سازد، که این یک کار بسیار ارزشمند، خدایی و الهی است.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، در ادامه گفت: یکی از دلایل دیگری تقدیر از این رسانه این است که تلویزیون تمدن تحت اشراف یک شخصیت فقیه و علمی یعنی آیت الله العظمی محسنی است.

آقای مزاری افزود: اشراف ایشان بر تلویزیون تمدن موجب سلامتی این تلویزیون شده و اگر نظارت دقیق ایشان نباشد، ممکن سلامتی ی که امروز تلویزیون تمدن دارد را شاید نمی داشت.

 

او ادامه داد: حضرت آیت الله العظمی محسنی امروز یک شخصیت جهانی است، که جهان اسلام به وجود ایشان افتخار میکند.

مزاری خاطر نشان کرد که ما به عنوان یک مجموعه ارزشی و ولایی که در عرصه افغانستان به صراحت کار می کنیم، به وجود این شخصیت افتخار می کنیم و در مقاطع مختلف از این شخصیت تبلیغ و تمجید کرده و در برابر هجمات علیه ایشان قد علم کردیم.

به گفته این عالم دینی، وجود یک چنین شخصیتی برای کل مردم افغانستان به خصوص شیعیان موهبت و نعمت است.

مزاری، تصریح نمود که تلویزیون تمدن از همه جهات سالم است و امروز تنها تلویزیونی است که در بین مومنین بییننده بیشتر دارد.

تقریب مذاهب و اخوت اسلامی از دیگر خصوصیات تلویزیون تمدن، توسط نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عنوان شد.

 

آقای مزاری، در این رابطه گفت: همانطوریکه حضرت آیت الله محسنی در مباحث تقریب مذاهب پیشگام بوده اند این تلویزیون نیز در بخش تقریب مذاهب کار مؤثر انجام می دهد.

او تصریح نمود که حضرت آیت الله العظمی محسنی، از شخصیت های تقریبی جهان اسلام و در عین حال عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در تهران می باشد.

آقای مزاری افزود: حضرت آیت الله در افغانستان از گذشته در بحث اخوت و تقریب مذاهب پیشگام بودند و در شرایط فعلی نیز بحث اخوت و تقریب مذاهب یکی از اهم کارها و برنامه هایی است که از طریق ایشان دنبال می شود.

مزاری ابراز امیدواری کرد که دیدگاه آیت الله محسنی در سطوح مختلف بخصوص در بین علما و روحانیت ترویج و تبلیغ شده و براساس این محور عمل جدی صورت بگیرد.

 

به گفته این عالم دینی، در شرایط فعلی، افغانستان نیازمند اخوت و تقریب می باشد، چون دشمنان اسلام امروز بحث تخریب وحدت اسلامی را هم از طریق اهل سنت و گروه های منتسب به اهل سنت و هم از طریق شیعیان و گروه های افراطی شیعی دنبال میکنند.

او خاطر نشان کرد که حتی شخصیت هایی که به خود ژست را عالم دینی را به خود می گیرند با چهره و حرکت های افراطی سعی دارند تا این وحدت و تقریب را خدشه دارد کنند.

 

مزاری تاکید کرد که قطعاً حرکت در مخالف وحدت و اخوت اسلامی آب ریختن به آسیاب دشمن است.

حسینی مزاری، اشاره کرد؛ با توجه به اقدامات و اهتماماتی که حضرت آیت الله العظمی محسنی در بحث اخوت در کابل و سایر ولایات داشتند، امروز افغانستان در بحث اخوت در دنیا و منطقه زبانزد می باشد.

او افزود: هماهنگی و همسویی که امروز بین شیعه و سنی در افغانستان وجود دارد شاید در هیچ جای دنیا وجود ندارد و آتش جنگ مذهبی را که دشمنان اسلام به نام شیعه و سنی در سایر کشور های اسلامی روشن کرده اند در افغانستان تا هنوز به فضل خداوند نه تنها به این هدف شوم نرسیده اند که همدلی و همزبانی شیعیان و سنیان در کشور بسیار خوب ومناسب می باشد..

مزاری تاکید کرد که حمایت از یک چنین دیدگاهی هم کار ساز است و همه باید در این راستا کار کنند و از افرادیکه در این راه کار میکنند اعلام حمایت و پشتبانی صورت گیرد.

 

او افزود: در رابطه با بحث اخوت و تقریب مذاهب نباید تنها به حضرت آیت الله محسنی بسنده نماییم بلکه سایر علما هم از دانشگاهی و حوزوی نیز باید در این مسیر حرکت کنند.

حسینی مزاری، در قسمت دیگر سخنان خود تقدیر و تشکر را یک سنت حسنه عنوان کرد و گفت: تقدیر و سپاسپگذاری یک سنت حسنه است که مومنین حتماً از کار های خوب همدیگر سپاسپگذاری و تشکر کنند و نباید همیشه در جمع منتقدین باشند و کار های نیک یک جریان را در نظر نگیرند.

 

او افزود: مومنین قطعاً نیاز به روحیه گرفتن و تشویق و تقدیر دارند که ایجاد یک چنین حرکت هایی باعث دوستی و همبستگی بیشتر می شود.

به گفته آقای مزاری، کار رسانه ای کار سخت و طاقت فرسا است به خصوص تلویزیونی در افغانستان که آنهم در راستای ترویج و تبلیغ ارزش های دینی فعالیت کند.

وی خاطر نشان کرد که ما باید در عرصه تقویت رسانه ای خود از تمام امکانات خود استفاده نماییم.

حسینی مزاری هم چنان خواستار تنوع در این تلویزیون شد و گفت: ما توقع پرباری تلویزیون تمدن را داریم و طرفدار غنا مندی بیشتر تلویزیون تمدن هستیم.

 

او افزود: تلویزیون تمدن باید با افزایش ساحه فرکانس خود درخشش بیشتر در ولایات داشته باشد و تنوع در بحث کارشناسان بیشتر شود، نه اینکه روی افراد تکراری تمرکز شود.

آقای مزاری در اخیر یاد آورشد که دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناطر مکارم شیرازی در کابل و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حمایت از تلویزیون تمدن و در حمایت از شخصیت حضرت آیت الله العظمی محسنی و در حمایت از تفکر، بیانات و حرکت های تربیتی ایشان اهتمام جدی دارد است.

 

در همین حال محمد جواد محسنی، رییس تلویزیون تمدن با ابراز تشکر از نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان وهیئت همراه گفت: بعد از ۹ سال از تاسیس تلویزیون تمدن برای اولین بار از کار کردهای این تلویزیون آن هم توسط جمعی از علما و اندیشمندان تقدیر و تمجید میشود، که این تقدیر و سپاسپگذاری ها مایه دلگرمی ما شده و ما را بر تلاش بیشتر وا میدارد.

 

او افزود: امیدوار هستیم که بعد از این از توانهای فکری دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، استفاده اعظمی را برای ترویج هرچه بیشتر ارزش های اسلامی استفاده بکنیم.

آقای محسنی هم چنان خاطر نشان کرد که این تلویزیون در بخش تقریب مذاهب هرچه بیشتر کار کند.

او افزود: امسال نیز ماه محرم را تحت شعار “عاشورا آیینه وحدت اسلامی” زنده نگهداری می کنیم که بیش از ۶۵ درصد با علمای اهل سنت نشست های تلویزیونی داریم و برنامه ریزی ما روی همان شعار است.

وی هم چنان در بخش پیشنهادات نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی اشاره نمود وعده سپرد تا با دقت بیشتر در جهت آوردن تنوع به این تلویزیون کار جدی نماید.

محمد رحمتی، مدیر عمومی تلویزیون تمدن نیز با ابراز خیر مقدم گویی به نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و هیئت همراهش، گفت: تلویزیون تمدن رسانه ای است که از ابتدا در همکاری با شخصیت های علمی و فرهنگی بنا شده است.

 

آقای رحمتی افزود: در ۹ سال گذشته این تلویزیون با مساعدت، همکاری و همفکری نیروهای دینی و شخصیت های دلسوز به کارش ادامه داده است.

آقای رحمتی ادامه داد: کارمندان این تلویزیون همیشه خود را نیازمند همفکری و تبادل نظر با علما می داند و از حمایت های شان سپاسگذاری می نماید.

 

گفتنی است که در اخیر، لوح سپاس و تقدیر از طرف نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی به نمایندگی از کارمندان تلویزیون تمدن به رییس این تلویزیون جناب آقای محمد جواد محسنی اهدا گردید.

برچسب ها: