اقدام تروریستی به دفتر مرکز تبیان در مزارشریف، حرکتی سخیف در راستای ایجاد تفرقه و گسست بین اقوام و مذاهب گوناگون در افغانستان بود

  • ۲۵ حوت ۱۴۰۱
  • کد خبر: 10183
  • 14 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای حمله تروریستی به دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در مزارشریف که در آن تعدادی از مردم و جمعی از اصحاب رسانه و فرهنگ شهید و زخمی شدند، را محکوم کرد.
خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ تهران: متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت بزرگ و مسلمان افغانستان باردیگر شاهد عملیات تروریستی دیگری بودند که در آن تعدادی از مردم و جمعی از اصحاب رسانه و فرهنگ، در دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) شهید و زخمی شدند.
این اقدام تروریستی و ناجوانمردانه که در مراسم همایش مهدویت و نقش رسانه در ترویج آن و همچنین تقدیر از خبرنگاران در مزارشریف و در شمال افغانستان صورت گرفت، حرکتی سخیف در راستای ایجاد تفرقه و گسست بین امت اسلامی و خصوصاً اقوام و مذاهب گوناگون در کشور افغانستان بود.
بی شک آمران و عاملان اینگونه حملات غیر انسانی بدخواهان ودشمنانی هستند که همدلی و وحدت و امنیت و پیشرفت آن ملت عزیز را نشانه گرفته‌اند.
اینجانب با عرض تسلیت به بازماندگان شهدای این ترور و آرزوی صحت و سلامت برای مصدومان و مجروحان این حادثه اعلام می دارم هرگونه اقدامی که باعث ایجاد تنش و تنازع در کشور افغانستان و نیز سایر بلاد اسلامی گردد محکوم بوده و درراستای اهداف ضدانسانی دشمنان اسلام ومسلمین می باشد.
از مراکز امنیتی داخلی آن کشور و همچنین مراکز مربوطه بین المللی هم می‌خواهیم ضمن شناسایی عامل و یا عوامل حمله مزبور برخورد سخت قانونی و بازدارنده لازم را اعمال نمایند.
حمله تروریستی به دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) با واکنش های گسترده بین المللی همراه شده است.
مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز با صدور بیانیه‌ای با بیان اینکه این حمله‌ی تروریستی حاکی از توحش جریان تکفیری و نیز مظلومیت مردم غیور افغانستان است، از مراکز امنیتی و نظامی افغانستان خواسته تا در حفظ امنیت و برخورد با عاملان این حمله‌ی تروریستی اقدام قاطع و مؤثر نمایند.
برچسب ها: