افتتاح دفاتر آوا و تبیان در قندهار؛ استقبال خبرنگاران و حمایت یک مرکز تحصیلی

  • ۱۳ حوت ۱۴۰۰
  • کد خبر: 9840
  • 44 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – قندهار: خبرنگاران ولایت قندهار، روز چهارشنبه (۱۱ حوت) طی نشستی با سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس کل مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) از افتتاح دفاتر نمایندگی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در این ولایت استقبال کردند.

خبرنگاران اظهار داشتند شرایطی که در افغانستان حاکم است باعث شده تا بیشتر مراکز فرهنگی اجتماعی و رسانه ای در حال فروپاشی و بسته شدن باشند؛ اما مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در قندهار نمایندگی های شان را افتتاح کردند و این کار برای ما انگیزه تلاش و فعالیت می دهد.

در این دیدار که خبرنگاران رسانه های مختلف از قبیل طلوع نیوز، کابل نیوز، آژانس خبری شنهوا و سایر خبرنگاران محلی ولایت قندهار حضور داشتند، آنها وعده سپردند که برای همکاری و برقراری روبط خوب با مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) تلاش می کنند و در جهت پوشش خبری برنامه های این مرکز همکاری خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری؛ رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) هم در دیدار، نقش رسانه و جنگ نرم را مفید دانسته، گفت که دشمنان در افغانستان تلاش می کنند تا جنگ نرم انجام دهند.

وی تاکید کرد که اتحاد و یکجا شدن رسانه ها در شرایط فعلی نقش خوبی در خنثی سازی فعالیت های جنگ نرم که غربی ها به راه انداخته اند خواهد داشت.

همچنین حجت السلام والمسلمین حسینی مزاری طی دیداری جداگانه با رئیس انستیتوت تخنیکی قندهار قادری وعده هر نوع همکاری را از جانب این مرکز آموزشی دریافت کرد.

محب الله قادری؛ رئیس انستیتوت تخنیکی قندهار قادری گفت که از نگاه عملی، آموزشی و فرهنگی و دیگر برنامه ها با دفاتر مرکز تبیان و خبرگزاری (آوا) همکاری جدی خواهند نمود.

آقای قادری وعده سپرد هر شخصی که از سوی مرکز تبیان به آنان  جهت پیشبرد امور تحصیلی پیشنهاد شود به او ۵۰ درصد تخفیف در انستیتوت شان در نظر گرفته خواهد شد.

در همین حال، حسینی مزاری از فعالیت ها و کارکردهای این نهاد تحصیلی ابراز خرسندی کرد و ایجاد هماهنگی میان مراکز علمی و مراکز فرهنگی را الزامی دانست تا جوانان در کنار کسب تحصیل، مسائل فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای و سیاسی را نیز به خوبی و با آشنایی علوم روز کسب نمایند تا در تمام عرصه های زندگی موفق باشند.

 

برچسب ها: