آغاز بکار دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات

  • ۲۶ قوس ۱۳۹۲
  • کد خبر: 131
  • 2,358 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • چاپ این مطلب

امروز سه شنبه طی مراسم رسمی با حضور گسترده مسئولین و فعالین مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان، مسئولین نهادهای مدنی، کنسولگری جمهوری اسلامی ایران، شورای اخوت اسلامی، شورای صلح، شورای علمای شیعه، مجتمع فقهی قرآن وعترت و دیگر نهادهای علمی، سیاسی فرهنگی ، علما و متنفذین اجتماعی در هرات، دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این شهر، افتتاح و رسما آغاز به کار نمود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری ؛ رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، درمراسم افتتاحیه این دفتر، ضمن عرض خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه، در سخنانی گفت: مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در اواسط سال ۱۳۷۰ تاسیس شد و با گذشت هرروز گام های موثری را برای توسعه فعالیت های خود برداشته و از تعداد ۳۰ نفر که در اولین روز آغاز به کار مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان حضور داشتند، امروزه با حضور هزاران تن از کادر ها وفعالین این تشکیلات در ولایات مختلف کشور، دربخش های مختلف، فعالیت های بسیار مفیدی صورت گرفته است و روند پیشرفت هم از ابتدا تا حالا به گونه ای بوده که امروزما مانند دیروز نبوده، بلکه در راستا ومسیر مشخص یک گام پیشتر گذاشته ایم و با اهدافی عالی و متعالی کارهای این مرکز پیش رفته است.

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در ادامه گفت: در محوریت کار مرکزتبیان، اسلام و تفکر اهل بیت عصمت وطهارت می باشد.

وی در ادامه سخنانش گفت: ما بحث اهل بیت عصمت وطهارت(علیهم السلام) را وقتی مطرح می کنیم به این معناست که هم شیعه وهم اهل سنت معتقد به این خاندان هستند و نیاز به پیروی وحمایت از این تفکر دارند.
حجت السلام والمسلمین حسینی مزاری در ادامه گفت:

مسلما اگرآن شیعه و اهل سنتی اعتقاد به اهل بیت نداشته باشند اعتقادی به پیامبر وخاندان پاک نداشته باشند، نه شیعه هستند ونه اهل سنت هستند. بنابراین راه نجات مردم افغانستان هم همین روند و داشتن همین تفکر است و با این محوریت ما می توانیم مردم افغانستان را فارغ از مسائل زبانی ، نژادی منطقوی وولایتی چه کسانی که در یک شهر بومی باشند و چه کسانی که دریک شهر غیر بومی باشند جمع بکنیم.

وی در ادامه با تاکید گفت: هرکسی که این تفکر را داشته باشد قطعا رستگار است و اگر ما حول این محور کار اساسی وبنیادی بکنیم قطعا افغانستان از این بحرانی که پیش رو دارد نجات پیدا خواهد کرد ومردم افغانستان از قید و بند همه توطئه ها وبحران ها آزاد خواهد شد.

گفته می شود که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در افغانستان از چند سال بدینسو در بخش های مختلف اجتماعی ، فرهنگی دینی، فعالیت ها ودستآوردهای ارزنده ای داشته و در آینده نیز فعالیت گسترده ووسیعی در ولایت های مختلف افغانستان خواهد داشت.

در این مراسم، هم آقای مزاری و نیز مولوی غلام سرور، رئیس شورای صلح هرات، قاری احمد غوردروازی، رهبر حزب الله افغانستان، مولوی سید احمد آخوند زاده، رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات و مولوی قاری مصؤن ازشخصیت های برجسته هرات، مطالب مهمی ایراد کردند که گزارش تفصیلی متعاقبا ارسال می گردد.
در پایان مراسم، شیعه وسنی برای تحکیم اخوت اسلامی، به امامت مولوی سید احمد آخوندزاده نماز ظهر برپا کردند ونماز عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی، مسؤل دفتر نمایندگی مرکزتبیان درهرات اقامه گردید و سپس ازمهمانان به صرف نان چاشت پذیرایی به عمل آمد.

در این مراسم همه سخنرانان هراتی از افتتاح دفتر نمایندگی مرکزتبیان درهرات ابراز خوشحالی کردند و با جدیت پشتیبانی خود را از فعالیت های این تشکیلات درهرات اعلام نمودند و گفتند: ما از قبل هم در کنار آقای حسینی مزاری بودیم و حالا هم هستیم و در آینده نیز خواهیم بود، تا دست به دست هم و درکنار یکدیگر برای ملت زجر دیده افغانستان خدمت کنیم.